Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ústřice, koláče i šumivá vína. Francouzský trh na Kampě přichystal novinky

Jídlo

  6:05
Tradiční Francouzský trh na Kampě otevírá své brány již po dvanácté. Novinkou budou letos šumivá vína, koláče či ústřice. Druhý červencový týden se pražská Kampa promění ve francouzskou čtvrť. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla, hudby i francouzské atmosféry.

Francouzské trhy foto: Francouzské trhy

Návštěvníci se nově mohou těšit na nejrůznější druhy šumivého vína z Alsaska, Burgundska nebo Savojska. Poprvé se na trhu objeví i pekárna Nostress, která nadchne širokou nabídkou lahodných francouzských koláčů a křehkého pečiva. Cukrárna Milliéme představí slavné makrónky a tradiční tartaletky. Další novinkou je stánek Le Marché určený výhradně čerstvým ústřicím z Normandie či Bretaně.

Francouzské trhy
Francouzské trhy

Kampa jako francouzská čtvrť

Trhy se na Kampě konají již po dvanácté, což z nich dělá jeden z nejstarších gastronomický festivalů v Praze. Nejen na Kampě bude znát francouzská přítomnost, tento rok totiž slaví sté výročí francouzská ambasáda sídlící na Malé Straně, jen kousek od místa konání akce.

„Trhy na Kampě zrají jako dobré víno a jejich pověst už přesahuje hranice České republiky. Již od ledna nám chodí dotazy z Německa, Rakouska, Itálie, Anglie nebo Ruska. Někteří pražští průvodci nás dokonce zahrnuli do svého programu! Těší mě, že jsou trhy na Kampě takto oblíbené a návštěvníci už vědí, že si zde užijí chvíle pohody a vychutnají si sklenku vína, sýry, uzeniny nebo nyní i ústřice,“ říká organizátor Thomas Bouton. 

Francouzské trhy ale nejsou pouze o jídle. Dokonale uvolněnou atmosféru dokreslí každý den i hudební doprovod. Poprvé se představí mimo jiné i kvarteto Les Doigts Tordus z Auvergne nebo hudebníci Tria Romana Pokorného.  

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!