Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Média

Američanka nabízí své nahé fotografie. Na pomoc v boji s požáry v Austrálii už vybrala přes 15 milionů

Americká influencerka Kaylen Wardová. foto: Twitter @lilearthangelk

LOS ANGELES - Rozhodla se pomoci, a to netradičním způsobem. Dvacetiletá Američanka vyzvala na sociální síti své sledující, aby darovali peníze na pomoc v boji s australskými požáry. Za každých 10 dolarů věnovaných některé z organizací slíbila donátorovi svou nahou fotografii. Tímto způsobem instagramová modelka vydělala již 700 000 dolarů (zhruba 15,9 milionů korun).
  13:11

Americká influencerka Kaylen Wardová již dříve prodávala své fotografie a doufala, že „pravidelní zákazníci“ jí nyní pomohou získat peníze na tak důležitou věc, uvedl server Uniland. Co však dívka nečekala, byl počet žádostí o fotografie. Během pár minut se jich dle jejích slov nahromadily stovky, později desítky tisíc. 

Modelka podle serveru Uniland očekávala, že vydělá maximálně „pár tisíc dolarů“, během několika hodin se však částka vyšplhala na 100 000 dolarů. Nyní jsou to dva dny, kdy Wardová posílá své nahé fotografie a vybraná částka vyšplhala už na 700 000 dolarů, jak uvedla na svém twitterovém účtu.

Pink daruje hasičům více než 11 milionů korun na boj s australskými požáry

Jediné, co influencerka po zájemcích o fotografii požaduje, je potvrzení o finančním daru od některé z organizací jako například NSW Rural Fire Service, Victorian Country Fire Service nebo australský Červený kříž, které v Austrálii pomáhají v boji s rozsáhlými požáry. Na základě těchto podmínek tak žena například jedinému člověku poslala 50 fotografií a videí poté, co dotyčný daroval 5 000 dolarů.

Modelčin čin se záměrem pomoci má pro ni i svou stinnou stránku. Lidé totiž začali nahé fotografie Wardové přeposílat dál zadarmo. Modelka na to na Twitteru odpověděla se slovy, že „vynášet něčí nahé fotky je špatné a ilegální“.

Wardová se musela také vypořádat s celou řadou nenávistných komentářů. Proti těm se na svém twitterovém účtu hned několikrát tvrdě ohradila. „Nenávidím to - být zranitelná na internetu. Vy všichni jste tak lakomí a krutí,“ uvedla v jednom ze svých příspěvků. Na druhou stranu se objevila řada těch, kteří modelčino počínání naopak vítají a podporují za to, že se především snaží pomoci.

Od loňského října oheň sežehl přes pět milionů hektarů země. To je více než rozloha celého Slovenska. Požáry na australském východním pobřeží připravily v posledních týdnech o život již 25 lidí a další dva jsou nezvěstní. Dále podle odhadů vědců zahynulo 500 milionů ptáků, savců a plazů.

Autor: