Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pyžamo Mela Gibsona se prodalo za 60 tisíc korun. Natáčel v něm znělku

Lidé

  20:15
KARLOVY VARY - Dražba pyžama, ve kterém natáčel americký herec Mel Gibson znělku pro letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, vynesla 60 500 korun. Výtěžek půjde na konto Aliance žen s rakovinou prsu, která je letošním neziskovým partnerem festivalu.

Odhadem na tři tisíce fanoušků, kteří nemohli být mezi zvanými hosty pátečního slavnostního zahájení karlovarského festivalu, potěšil v noci na sobotu herec, režisér a producent Mel Gibson, čerstvě oceněný Křišťálovým glóbem. Poté, co v hotelu svlékl smoking, se objevil v černém tričku v Letním kině na projekci filmu Šílený Max z roku 1979. Role v tomto filmu Gibsona proslavila. foto: MAFRA - Dan Materna

Dražba se odehrála na internetovém portálu Aukro.cz. Přihazovat mohli lidé až do pátečního večera. Poslední přihazující se s nabídkou dostal přes 60 tisíc korun.

Dražba pyžama Mela Gibsona pomůže ženám s rakovinou prsu

Pyžamo s kamzíkem na klopách věnoval alianci festival. Loňský držitel ceny za mimořádný přínos světové kinematografii Mel Gibson si v něm zahrál při natáčení znělky, v níž nachytá zloděje, kteří se pokoušejí ukrást festivalovou cenu, křišťálový glóbus, a zneškodní je foukačkou. Gibsonovi bylo pyžamo velké, a tak ho při natáčení musel mít vzadu sepnuté.

Pyžamo v době festivalu viselo v prsním dómu, kde Aliance žen s rakovinou prsu představovala svou činnost. Na důležitost prevence a včasného záchytu nemoci upozornila také Pochodem radost a život, kterého se účastnily samy ženy, které rakovinu prodělaly, i příznivci. Na podporu aliance vystoupil hudebník Dan Bárta.

Aliance zaštiťuje 45 pacientských organizací, jejím cílem je poskytovat jim metodickou pomoc, koordinovat projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu a zastupovat je vůči státu i na mezinárodním poli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!