Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Dražba pyžama Mela Gibsona pomůže ženám s rakovinou prsu

Magazín

  7:00
KARLOVY VARY - Pyžamo, ve kterém natočil Mel Gibson letošní znělku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jde do dražby. Výtěžek z ní pomůže projektům, které připravuje Aliance žen s rakovinou prsu. Dražba se odehrává na internetu. Přihazovat se začalo v pátek večer, v sobotu večer byla nejvyšší nabídka 9 500 korun.

Mel Gibson natáčí pořad Na Plovárně za přítomnosti dvanácti set diváků. foto: MAFRA - Dan Materna

Aliance žen s rakovinou prsu, která je neziskovým partnerem letošního 50. mezinárodního filmového festivalu, získala pyžamo darem od organizátorů festivalu. Aliance má na festivalu také svůj prsní dóm a kavárnu, kterou oficiálně otevřela v sobotu odpoledne. Na úterý připravila na festivalu benefiční koncert Dana Bárty.

Natáčení znělky na další ročník festivalu se stalo tradicí. V krátkých příbězích se objevují držitelé Křišťálového glóbu karlovarského festivalu. Hráli v nich Jiří Menzel, Věra Chytilová nebo Miloš Forman, ze zahraničních hostů pak John Malkovich, Jude Law a letos právě Mel Gibson. Ve znělce nachytá v pyžamu zloděje, kteří se pokoušejí ukrást sošku festivalové ceny, a vyřídí je foukačkou.

Jak při slavnostním zahájení letošního ročníku řekl Marek Eben, pyžamo bylo Gibsonovi velké a při natáčení jej musel mít vzadu sepnuté.

Dražba Gibsonova pyžama se vede na obchodním portálu Aukro.cz. Aukce končí v pátek 10. července v 19 hodin.

Známé osobnosti podpořily jízdou na rotopedu charitu. Mezi nimi byl i Robert...
Karel Roden při charitativním šlapání.

V Karlových Varech šlapali návštěvníci i osobnosti pro charitu

Více než půl milionu korun vyšlapali v sobotu za tropického vedra známé osobnosti i filmoví fanoušci pro charitu na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Získané peníze ze šlapání na Oranžových kolech Nadace ČEZ budou rozděleny téměř rovným dílem mezi Alianci žen s rakovinou prsu a Nadaci policistů a hasičů.

Na pódiu před hotelem Thermal se na kolech střídali herci, hudebníci, manažeři i politici. Za Nadaci policistů a hasičů například šlapal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý. Nechyběl ani karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) a karlovarský hejtman Martin Havel (ČSSD).

Stejně jako loni, i letos šlápli do pedálů pro charitu členové skupiny Lucie. Jejím koncertem v pátek vyvrcholil velkolepý zahajovací večer festivalu. A zatímco David Koler šlapal naplno, Robert Kodym odjel svou minutu s ležérností.

Herečka Simona Babčáková se moderátorovi Jiřímu Macháčkovi svěřila, že na sport moc není. "Jezdím na kolečkových bruslích. To je jediná věc, kterou dělám, jinak jsem spíš antisportovní," řekla.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...