Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Správný chlapák' Putin se tentokrát projel na Harley-Davidson

Lidé

  18:57
SEVASTOPOL - Ruský premiér Vladimír Putin opět dokázal, že nevynechá jedinou příležitost, aby se na veřejnosti prezentoval jako "správný chlapák". Na mezinárodním srazu motorkářů a milovníků značky Harley-Davidson se objevil na trojkolce ve slunečních brýlích, černé košili s vykasanými rukávy a džínsech stejné barvy.

Putin přijel na sraz motorkářů Harley-Davidson v Sevastopolu foto: Reuters

"Zdravím vás, bratři," mluvil k motorkářům. Na zdvižené pravici měl Putin černou rukavici bez prstů. A dav asi 7000 motorkářů šílel. Když pak prohlásil, že motorka je symbolem svobody, shromáždění řvali nadšením.

Drsní motorkáři dokonce nadšeně vyslechli i Putinovu výzvu, aby řekli "ne" nepřiměřené rychlosti a zasazovali se o bezpečnost na silnicích. "Ať žijí motorkáři," rozloučil se Putin zvoláním v ukrajinštině, čímž prý velmi překvapil ruské organizátory srazu z jednoho z nejstarších ruských motoristických klubů Noční vlci.

Putin přijel na sraz motorkářů Harley-Davidson v SevastopoluNezbytná image
Sedmapadesátiletý někdejší ruský prezident si i během svého osmiletého pobytu v Kremlu pěstoval image "tvrdého hocha". To se projevovalo třeba tím, že na fotografiích pózoval jako zápasník juda s prestižním černým pásem, nebo jako rybář svlečený do půl těla kdesi v sibiřské divočině, jako pilot na palubě stíhaček či dokonce jako bojovník a lovec se střelnými zbraněmi v rukou.

Putin na Ukrajinu přijel jednat s novým ukrajinským vedením, které je na rozdíl od předešlého Moskvě velmi přátelsky nakloněno.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat