9. ledna 2018 20:59 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Pivní novoty: Bad Flash Black List potěší milovníky stylu IPA

Bad Flash Black List - hořká IPA z pěti druhů sladů a dvou druhů chmele. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bad Flash Black List - hořká IPA z pěti druhů sladů a dvou druhů chmele. | foto: Bad Flash

PRAHA Zástupci pražských kultovních Zlých časů a Kulového blesku si udělali radost novinkou ve své značce Bad Flash. Sládek Martin Vávra uvařil pro tento létající pivovar novou IPA.

Létající pivovar Bad Flash má v portfoliu další novinku. Před Vánocemi pokřtili majitelé Jan Charvát (pivnice Zlý časy) a Libor Kult (Kulový blesk) nové pivo Bad Flash Black List.

„Bad Flash Black List je černá IPA, na jejíž výrobu bylo použito pět druhů sladů – plzeňský, vídeňský, bavorský, Karamunich a Karafa 3,” říká sládek Bad Flashe a autor receptu Martin Vávra. Použil také dva chmely - Bravo a Amarillo a celé dílo vzniklo v Kunratickém pivovaru.

Bad Flash - to je Libor Kult (Kulový blesk) a Jan Charvát (Zlý časy)

Bad Flash - to je Libor Kult (Kulový blesk) a Jan Charvát (Zlý časy)

Bad Flash oslavil v prosinci druhé výročí od otevření prvního Bad Flash baru. Pivovar od svého vzniku v roce 2012 využívá k výrobě vlastních piv kromě Kunratic i další kvalitou a v některých případech i věkem ověřené pivovary.

První byla Double IPA ze Zhůře

Prvním pivem, které neslo tuto značku, byla Bad Flash Double IPA, uvařená ještě Chrisem Baerwaldtem v jeho minipivovaru Zhůřák na Plzeňsku.

Od té doby spolupracovali Charvát s Kultem s dalšími špičkovými pivovary jako je třeba Matuška z Broum, Beskydský pivovárek, Antoš ze Slaného nebo Pivovarský dvůr Zvíkov.

Bad Flash je pivovar aktuálně se 14 druhy vlastního piva, dva bary s touto značkou i velkoobchod s pivem. Pivovar v prvním roce fungování prodal 10 hektolitrů svého piva. Loni už to bylo 1300 hektolitrů.