Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 16 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bushe nechce nikdo hrát

Filmový prezidentský pár: Josh Brolin a Elizabeth Banksová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filmový prezidentský pár: Josh Brolin a Elizabeth Banksová. | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Oliver Stone začal minulý týden natáčet nový film, který má opět šanci zařadit se do kolonky „kontroverzní“. Režisér se rozhodl rozšířit svou sérii životopisných snímků o nejvyšších představitelích USA. Po Johnu F. Kennedym a Richardu Nixonovi si tentokrát vybral současného prezidenta George W. Bushe.

Při výběru představitele hlavní role se však slavný režisér musel potýkat s nepředpokládanými problémy. V silně protibushovsky naladěném Hollywoodu totiž jen velmi obtížně hledal někoho, kdo by byl ochotný herci nenáviděného prezidenta ztvárnit. 

 „Herci Bushe nesnáší natolik, že si vůbec nedokázali představit, jak by ho mohli zahrát,“ uvedl Stone pro televizi News Channel 9. Režisér si také postěžoval, že se v Hollywoodu často setkává s udivenými otázkami proč chce vlastně o takovém člověku natáčet film. Problémy měl i s obsazováním vedlejších rolí. Objevit se vedle jednoho z nejnepopulárnějších prezidentů, byť jen na filmovém plátně, není pro hollywoodské hvězdy příliš lákavé.

 Volba nakonec padla na čtyřicetiletého Joshe Brolina, který nedávno zazářil v oscarovém snímku Tahle země není pro starý. Podle režiséra vypadá Brolin sice mnohem lépe než Bush, má ale podobné charisma „namyšleného světáka“, které si Američané se svým prezidentem spojují.   Samotný Brolin si s nezáviděníhodnou rolí moc hlavu neláme. „Nejsem ten typ herce, který se musí se svou postavou ztotožnit. Volím sice demokraty, ale nejsem fanatik. Rád vyslechnu každého.“ V současnosti piluje hlavně Bushův styl chůze a texaský přízvuk. Dokonce prý kvůli tomu po večerech telefonuje do texaských hotelů, kde se od recepčních snaží pochytit místní charakteristický akcent. Na Brolinově obsazení je pikantní, že manželkou jeho otce je herečka Barbra Streisandová, která je v Hollywoodu považována za hlavní protibushovskou aktivistku demokratů.

Boj s alkoholem i s otcem
Scénář snímku, pojmenovaného podle Bushova prostředního jména jednoduše „W“, drží režisér Stone v přísném utajení. Film vzniká s relativně skromným rozpočtem 15 milionu dolarů a všechna velká hollywoodská studia od něj dala radši ruce pryč. Distribuce se nakonec ujalo nezávislé studio Lionsgate, které uvádělo i protibushovský politický dokument Michaela Moora Farrenheit 9/11.

 Přes snahu o utajení se už části scénáře objevily v médiích. Deník New York Times uveřejnil úryvky které naznačují, že film republikánského prezidenta šetřit nebude. Jeho mládí vykresluje jako jeden velký boj s alkoholem a s vlastním otcem. V jedné vypjaté scéně značně opilý Bush vrazí autem do domu svých rodičů a začne otci nadávat do „zpropadených všemocných bohů“. Stoneův film má přijít do amerických kin v listopadu, kdy se konají netrpělivě očekávané prezidentské volby. Vypadá to, že slavný režisér odcházejícímu prezidentovi příliš velkou radost neudělá.
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.