Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bushe nechce nikdo hrát

Magazín

  7:44
LOS ANGELES - Oliver Stone začal minulý týden natáčet nový film, který má opět šanci zařadit se do kolonky „kontroverzní“. Režisér se rozhodl rozšířit svou sérii životopisných snímků o nejvyšších představitelích USA. Po Johnu F. Kennedym a Richardu Nixonovi si tentokrát vybral současného prezidenta George W. Bushe.

Filmový prezidentský pár: Josh Brolin a Elizabeth Banksová. foto: Reprofoto

Při výběru představitele hlavní role se však slavný režisér musel potýkat s nepředpokládanými problémy. V silně protibushovsky naladěném Hollywoodu totiž jen velmi obtížně hledal někoho, kdo by byl ochotný herci nenáviděného prezidenta ztvárnit. 

 „Herci Bushe nesnáší natolik, že si vůbec nedokázali představit, jak by ho mohli zahrát,“ uvedl Stone pro televizi News Channel 9. Režisér si také postěžoval, že se v Hollywoodu často setkává s udivenými otázkami proč chce vlastně o takovém člověku natáčet film. Problémy měl i s obsazováním vedlejších rolí. Objevit se vedle jednoho z nejnepopulárnějších prezidentů, byť jen na filmovém plátně, není pro hollywoodské hvězdy příliš lákavé.

 Volba nakonec padla na čtyřicetiletého Joshe Brolina, který nedávno zazářil v oscarovém snímku Tahle země není pro starý. Podle režiséra vypadá Brolin sice mnohem lépe než Bush, má ale podobné charisma „namyšleného světáka“, které si Američané se svým prezidentem spojují.   Samotný Brolin si s nezáviděníhodnou rolí moc hlavu neláme. „Nejsem ten typ herce, který se musí se svou postavou ztotožnit. Volím sice demokraty, ale nejsem fanatik. Rád vyslechnu každého.“ V současnosti piluje hlavně Bushův styl chůze a texaský přízvuk. Dokonce prý kvůli tomu po večerech telefonuje do texaských hotelů, kde se od recepčních snaží pochytit místní charakteristický akcent. Na Brolinově obsazení je pikantní, že manželkou jeho otce je herečka Barbra Streisandová, která je v Hollywoodu považována za hlavní protibushovskou aktivistku demokratů.

Boj s alkoholem i s otcem
Scénář snímku, pojmenovaného podle Bushova prostředního jména jednoduše „W“, drží režisér Stone v přísném utajení. Film vzniká s relativně skromným rozpočtem 15 milionu dolarů a všechna velká hollywoodská studia od něj dala radši ruce pryč. Distribuce se nakonec ujalo nezávislé studio Lionsgate, které uvádělo i protibushovský politický dokument Michaela Moora Farrenheit 9/11.

 Přes snahu o utajení se už části scénáře objevily v médiích. Deník New York Times uveřejnil úryvky které naznačují, že film republikánského prezidenta šetřit nebude. Jeho mládí vykresluje jako jeden velký boj s alkoholem a s vlastním otcem. V jedné vypjaté scéně značně opilý Bush vrazí autem do domu svých rodičů a začne otci nadávat do „zpropadených všemocných bohů“. Stoneův film má přijít do amerických kin v listopadu, kdy se konají netrpělivě očekávané prezidentské volby. Vypadá to, že slavný režisér odcházejícímu prezidentovi příliš velkou radost neudělá.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat