Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Elvisovo bílé piano jde do dražby. Mohlo by vynést milion dolarů

Magazín

  9:56
LOS ANGELES - Pověstné velké bílé piano Elvise Presleyho a jeho smlouva s nahrávací společností RCA Records z roku 1955 jsou dvě z 270 memorabilií krále rokenrolu, které budou dány v polovině příštího měsíce do aukce v Memphisu. Aukční síň Heritage očekává, že piano by mohlo vynést více než milion dolarů (přes 19 milionů korun).

Elvis Presley hraje na piano foto: Reprofoto
Na bílém pianu značky Knabe hrál Presley celé desetiletí. Zpěvák ho koupil v roce 1957 a v hudebním salonu v Gracelandu bylo do roku 1969. V dražbě se ocitne také obchodní smlouva o Presleyho americkém sídle Graceland a jeho dopis, který napsal v roce 1955 své tehdejší přítelkyni, když vstupoval do armády.

Král rokenrolu

Elvis Presley zemřel v roce 1977 v dvaačtyřiceti letech na srdeční problémy spojené s požitím směsi léků na předpis. Poptávka po memorabiliích souvisejících s jeho osobou je stále vysoká. Například loni se pramínek jeho vlasů prodal za 18.300 dolarů (360.000 korun).

Kontrakt s nahrávací společností RCA Records, kterou osobně podepsal Presley, jeho otec a jeho manažer Colonel Tom Parker, by měla podle očekávání vynést více než 150.000 dolarů. Tento kontrakt podle zástupce aukční síně Douga Norwina znamenal přerod Presleyho z populárního zpěváka v mezinárodní superstar.

Smlouva o koupi Gracelandu z roku 1957 by podle odhadů mohla vynést 35.000 dolarů a Presleyho čtyřstránkový dopis jeho přítelkyni Anitě Woodové z roku 1958 by se mohl prodat za 75.000 dolarů. Mezi dalšími draženými předměty je Presleyho osobní adresář a telefonní seznam, sluneční brýle se zlacenými obroučkami a jeho puška.

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...