Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Havlovo nebo Jágrovo letiště? Můžete si vsadit

Magazín

  7:30
PRAHA - Loterijní společnost Fortuna vypsala sázky na to, zda se bude pražské ruzyňské letiště jmenovat po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi nebo třeba po známém hokejistovi Jaromíru Jágrovi. Lidé si však mohou vsadit i na Letiště Karla Gotta nebo Letiště Jaroslava Tvrdíka.

Vizualizace Letiště Václava Havla foto: Reprofoto

Podle bookmakerů má však největší šanci název Letiště Václava Havla, Loterijní společnost vypsala kurzy na zachování současného názvu, pojmenování po Havlovi, po současném prezidentovi Václavu Klausovi, Jágrovi, Karlu Gottovi, Vladimíru Remkovi, Jaroslavu Tvrdíkovi, nebo dokonce na název Zeman/Šloufovo letiště.

ČTĚTE TAKÉ:

Sázky na jinou možnost než ponechání současného názvu či přejmenování na Letiště Václava Havla by však lidé vyhráli pouze v případě, kdyby bylo ruzyňské letiště pojmenováno třeba po Jágrovi už letos 1. dubna. A to není pravděpodobné. "Sázky na jiné osobnosti než na Václava Havla jsou z naší strany jistou recesí, ačkoli je mohou lidé regulérně podat, pokud svým favoritům věří," sdělil mluvčí Fortuny Šrain.

Klaus má šanci 1:666

Podle toho také bookmakeři stanovili kurzy. Například kurz na Jágra činí 1:68, protože 68 je číslo Jágrova dresu. Sázky na Tvrdíkovo letiště zase Fortuna přijímá v kurzu 1:800. "To je neoficiální ztráta ČSA v milionech korun za panování Jaroslava Tvrdíka v roce 2005," doplnil Šrain.

Nové jméno

S nápadem přejmenovat pražské letiště přišel po Havlově úmrtí loni v prosinci režisér Fero Fenič. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) k tomu získal souhlas vdovy po exprezidentovi Dagmar Havlové. Vláda počátkem ledna odložila debatu o změně na jaro, Dobeš chce navrhnout, aby se kabinet k záměru vrátil na prvním únorovém jednání.

Klaus má šanci 1:666, protože je číslo 666 podle Fortuny "stejná hádanka jako náš pan prezident". K 1. dubnu je však jasným favoritem s kurzem 1:1,01 zachování starého názvu.

Současně Fortuna vypisuje kurzy na název letiště k 1. červenci 2012 a 1. lednu 2013. V té době by již letiště skutečně mohlo nést nové jméno, čemuž napovídají i odhady bookmakerů. Na pojmenování po Havlovi k letošnímu 1. červenci stanovili kurz 1:1,4, kdežto na ponechání současného názvu 1:2,6.

Pravděpodobnost, že se letiště přejmenuje do konce roku, je podle Fortuny ještě mnohem vyšší. Na Letiště Václava Havla byl určen kurz 1:1,05, zatímco na Letiště Praha Ruzyně 1:7.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat