Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Havlovo nebo Jágrovo letiště? Můžete si vsadit

Vizualizace Letiště Václava Havla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace Letiště Václava Havla | foto: Reprofoto

PRAHA Loterijní společnost Fortuna vypsala sázky na to, zda se bude pražské ruzyňské letiště jmenovat po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi nebo třeba po známém hokejistovi Jaromíru Jágrovi. Lidé si však mohou vsadit i na Letiště Karla Gotta nebo Letiště Jaroslava Tvrdíka.

Podle bookmakerů má však největší šanci název Letiště Václava Havla, Loterijní společnost vypsala kurzy na zachování současného názvu, pojmenování po Havlovi, po současném prezidentovi Václavu Klausovi, Jágrovi, Karlu Gottovi, Vladimíru Remkovi, Jaroslavu Tvrdíkovi, nebo dokonce na název Zeman/Šloufovo letiště.

ČTĚTE TAKÉ:

Sázky na jinou možnost než ponechání současného názvu či přejmenování na Letiště Václava Havla by však lidé vyhráli pouze v případě, kdyby bylo ruzyňské letiště pojmenováno třeba po Jágrovi už letos 1. dubna. A to není pravděpodobné. "Sázky na jiné osobnosti než na Václava Havla jsou z naší strany jistou recesí, ačkoli je mohou lidé regulérně podat, pokud svým favoritům věří," sdělil mluvčí Fortuny Šrain.

Klaus má šanci 1:666

Podle toho také bookmakeři stanovili kurzy. Například kurz na Jágra činí 1:68, protože 68 je číslo Jágrova dresu. Sázky na Tvrdíkovo letiště zase Fortuna přijímá v kurzu 1:800. "To je neoficiální ztráta ČSA v milionech korun za panování Jaroslava Tvrdíka v roce 2005," doplnil Šrain.

Nové jméno

S nápadem přejmenovat pražské letiště přišel po Havlově úmrtí loni v prosinci režisér Fero Fenič. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) k tomu získal souhlas vdovy po exprezidentovi Dagmar Havlové. Vláda počátkem ledna odložila debatu o změně na jaro, Dobeš chce navrhnout, aby se kabinet k záměru vrátil na prvním únorovém jednání.

Klaus má šanci 1:666, protože je číslo 666 podle Fortuny "stejná hádanka jako náš pan prezident". K 1. dubnu je však jasným favoritem s kurzem 1:1,01 zachování starého názvu.

Současně Fortuna vypisuje kurzy na název letiště k 1. červenci 2012 a 1. lednu 2013. V té době by již letiště skutečně mohlo nést nové jméno, čemuž napovídají i odhady bookmakerů. Na pojmenování po Havlovi k letošnímu 1. červenci stanovili kurz 1:1,4, kdežto na ponechání současného názvu 1:2,6.

Pravděpodobnost, že se letiště přejmenuje do konce roku, je podle Fortuny ještě mnohem vyšší. Na Letiště Václava Havla byl určen kurz 1:1,05, zatímco na Letiště Praha Ruzyně 1:7.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!