2. dubna 2019 5:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak vnímáte svou vagínu? Nejdříve nafotila prsa, nyní přichází fotografka s novým projektem

Nejdříve nafotila sto prsou. Nyní fotografka přichází s projektem 100 vagín | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejdříve nafotila sto prsou. Nyní fotografka přichází s projektem 100 vagín | foto: Instagram/barereality

Fotografka Laura Dodsworthová pokračuje ve své práci a přichází s projektem 100 vagín. Umělkyně ženské partie zachytila na velice detailních a intimních snímcích, přičemž ženy, které se nechaly vyfotit, byly následně přizvány, aby si s fotografkou popovídaly.

Cokoli, co máte tam dole, je skvělé (70 let, 3 děti)

Miluju svou vagínu. Má krásnou růžovo-červenou barvu a mí partneři se jí nemohli nabažit.

Do dvaceti pěti let jsem neměla sexuální styk. V sedmdesátých letech jsem se vdala a hned i rozvedla, neboť naše manželství nebylo konzumováno. Ve svatební noc mi manžel řekl, že ho bolí hlava. To jsem si z toho ještě nic nedělala, ale šlo to tak další tři roky. Obrátila jsem se kvůli tomu i na manželskou poradnu, kde mi dali spoustu zbytečných rad, například ať si pořídím sexy noční prádlo. Věděla jsem, že problém není ve mně, ale v manželovi. Byla jsem rezignovaná, ale stále jsem chtěla děti. Pak jsem ale potkala někoho nového, a to úplně změnilo můj svět. Měli jsme spolu úžasný sex, a pak i děti.

V té době jsem se taky účastnila ženského hnutí, kde jsem se našla a přestala jsem se bát vyjádřit svou sexualitu. V roce 1981 jsme se rozešli s otcem mých dětí. Od té doby jsem již nikdy s žádným sexuálním partnerem nic takového nežila. Dnes je mi 70 a stále si užívám sexu. S mým partnerem se vídáme na prodloužených víkendech a zbytek týdne si dělám své záležitosti. Starám se o vnoučata, chodím do ženského dramatického kroužku a vídám se s přáteli. Na menopauzu jsem byla připravená. Myslím, že ke změnám v životě bychom měli přistupovat co nejvíce pozitivně.

Stala jsem se porodní asistentkou i z důvodu, že jsem feministka. Přijde mi, že ženy si při porodu neuvědomují, že tomu celému velí hlavně ony. Chci jim tak dodávat odvahu a sebevědomí. Je úžasné, když vidíte dítě vycházející porodními cestami. Pravděpodobně jsem viděla víc vagín než kdokoli jiný a musím říct, že jsou stejné tak rozdílné, jako třeba naše ruce nebo tváře. Takže cokoli tam dole máte, je prostě skvělé.

Nejdříve nafotila prsa. Nyní fotografka přichází s projektem 100 vagín
apeAlena Pecháčková