Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Břeclavsku upletli rekordně dlouhou pomlázku. Měří 66 metrů, chlubí se tvůrci

Magazín

  6:00
NĚMČIČKY (BŘECLAVSKO) - Členové tanečního souboru Krúžek z Němčiček na Břeclavsku dnes na nádvoří kulturního domu v obci upletli rekordně velkou žílu, tedy pomlázku, z vrbových prutů. Měří 66,66 metru. Nyní zvažují, kam ji umístí. Sdělil to pořadatel Jiří Stávek.

Pomlázka je z vrbových prutů foto: ČTK

Soubor Krúžek má nyní zapsaný v tuzemské knize rekordů už sedmý primát. Na ten aktuální potřeboval šest hodin. Žílu pletli najednou vždy jen tři lidé, celkem se jich při pletení střídalo čtrnáct.

Žílu pletli najednou vždy jen tři lidé, celkem se jich při pletení střídalo...
Pomlázka měří 66,66 metru

„Žílu jsme původně chtěli vydražit. Ještě ale vznikl názor, že by to byla škoda a měla by se pověsit do kulturního domu. Zájem o ni mají i z Muzea rekordů v Pelhřimově. Převoz by byl ale asi náročný a drahý,“ uvedl Stávek.

Členové tanečního souboru Krúžek jsou pokusy o velikonoční rekordy pověstní. Před čtyřmi lety upletli rekordně velkou žílu z prutů révy vinné. Měřila více než deset metrů. Krom toho pokořili další dva rekordy v pletení pomlázek. Své rekordy podle Stávka nechtějí muži z Němčiček dál překonávat a raději se pokouší vymyslet a uskutečnit nové.

S výsledkem jejich dnešní práce chtějí chlapci vyrazit i v pondělí za pomlázkou. Stávek odhadl, že s žílou bude muset za děvčaty vyrazit tak 15 chlapců, aby ji unesli.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat