27. března 2016 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na Břeclavsku upletli rekordně dlouhou pomlázku. Měří 66 metrů, chlubí se tvůrci

Pomlázka je z vrbových prutů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pomlázka je z vrbových prutů | foto: ČTK

NĚMČIČKY (BŘECLAVSKO) Členové tanečního souboru Krúžek z Němčiček na Břeclavsku dnes na nádvoří kulturního domu v obci upletli rekordně velkou žílu, tedy pomlázku, z vrbových prutů. Měří 66,66 metru. Nyní zvažují, kam ji umístí. Sdělil to pořadatel Jiří Stávek.

Soubor Krúžek má nyní zapsaný v tuzemské knize rekordů už sedmý primát. Na ten aktuální potřeboval šest hodin. Žílu pletli najednou vždy jen tři lidé, celkem se jich při pletení střídalo čtrnáct.

Žílu pletli najednou vždy jen tři lidé, celkem se jich při pletení střídalo...
Pomlázka měří 66,66 metru

„Žílu jsme původně chtěli vydražit. Ještě ale vznikl názor, že by to byla škoda a měla by se pověsit do kulturního domu. Zájem o ni mají i z Muzea rekordů v Pelhřimově. Převoz by byl ale asi náročný a drahý,“ uvedl Stávek.

Členové tanečního souboru Krúžek jsou pokusy o velikonoční rekordy pověstní. Před čtyřmi lety upletli rekordně velkou žílu z prutů révy vinné. Měřila více než deset metrů. Krom toho pokořili další dva rekordy v pletení pomlázek. Své rekordy podle Stávka nechtějí muži z Němčiček dál překonávat a raději se pokouší vymyslet a uskutečnit nové.

S výsledkem jejich dnešní práce chtějí chlapci vyrazit i v pondělí za pomlázkou. Stávek odhadl, že s žílou bude muset za děvčaty vyrazit tak 15 chlapců, aby ji unesli.

ČTK
K. Novák 181 A na co je dobrá? 8:35 27.3.2016

Najdete na Lidovky.cz