Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Na videu je skutečně UFO, potvrdil Pentagon. Jev zkoumají armádní vyšetřovatelé

Snímek UFO nad pobřežím Kalifornie zveřejněný Jeremy Corbellem. foto: Twitter - @JeremyCorbell

Washington/Praha - Ministerstvo obrany USA potvrdilo pravost záznamu neidentifikovaného létající objektu (UFO). Snímky pořídil předloni pilot námořnictva. Jevem se nyní zabývá speciální pracovní skupina Pentagonu. Původ letounu zůstává neznámý.
  19:00

„Jak jsme již uvedli, kvůli zachování bezpečnosti a zabránění tomu, aby se informace dostaly do špatných rukou, ministerstvo nesděluje veřejně podrobností týkající se zkoumání nahlášených průniků do našich výcvikových center nebo vymezeného vzdušného prostoru,“ sdělila serveru CNN mluvčí Pentagonu Sue Goughová.

Snímek UFO nad pobřežím Kalifornie zveřejněný Jeremy Corbellem.
Snímek UFO nad pobřežím Kalifornie zveřejněný Jeremy Corbellem.

Ministerstvo nicméně potvrdilo, že na zveřejněných fotkách a videích jsou skutečně autenticky zaznamenány záhadné letouny. Snímky z července roku 2019 zachycují trojúhelníkové objekty neznámého původu nad pobřežím Kalifornie.

Mluvčí ministerstva potvrdila další zprávu - speciální skupina vytvořená Pentagonem dle jejích slov „zahrnula tyto incidenty do probíhajících šetření“. Tzv. Pracovní skupina pro studium neidentifikovaných vzdušných jevů (UAPTF) oficiálně vznikla v létě minulého roku, o její existenci se nicméně spekuluje delší dobu. Institut by měl podle plánů bývalého prezidenta Donalda Trumpa v letošním červnu o neznámých předmětech zveřejnit oficiální zprávu.

Video a fotografie UFO z Kalifornie získal filmař Jeremy Cobell, údajně právě od pracovníka skupiny UAPTF, snímky pořídil pilot námořnictva, Cobell je pak zveřejnil na svém Twitteru. Minulý rok záznam hojně koloval po sítích a získal si pozornost amerických médií.

Washington poprvé oficiálně potvrdil pravost záběrů, na kterých bylo zachyceno UFO, v roce 2019. Šlo o tehdy čtyři roky staré video pilota armádního Boeingu, který natočil nezvykle rychle se pohybující objekt. Snímky se staly senzací na internetu a doprovázela je řada teorií o mimozemském původu vesmírného plavidla.

Vláda Spojených států však upozorňuje, že potvrzení pravosti záběrů neznamená, že se na videu nachází mimozemská technologie. Potvrzením úřady pouze dávají na vědomí, že skutečně šlo o létající předmět, který se nepodařilo identifikovat. Námořnictvo v minulosti uvedlo, že by se mohlo v případu z Kalifornie jednat o neznámé drony.

Pentagon letouny již zkratkou UFO neoznačuje kvůli vžitým konotacím s vetřelci z vesmíru. Namísto toho od roku 1996 užívá sousloví neidentifikované vzdušné fenomény (unidentified aerial phenomena – UAP). Videa takových jevů postupně zveřejňuje na svých webových stránkách.

Autoři:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.