23. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Japonci prodávají vánoční zákusek vhodný pro páníčky i jejich pejsky

Pes - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes - ilustrační foto |

TOKIO Vánoční zákusek, který je vhodný pro pány i jejich pejsky, nabízejí v jedné z restaurací v Japonsku. Šéfkuchař a majitel podniku tímto reaguje na zvyšující se poptávku po laskominách pro domácí mazlíčky, kteří jsou v zemi s klesající porodností často hýčkáni jako děti.

Japonský vánoční dort zpravidla tvoří piškotové těsto spojované šlehačkou. Expert na moučníky Naohiko Nagatani připravuje těsto ze špaldové mouky, která podle něj způsobuje méně problémů alergikům. Kvůli zvířecím hostům se při pečení také přísně vyhýbá čokoládě či alkoholu. Píše o tom agentura Reuters.

Dort, s nímž poprvé přišel před šesti lety, získal mezi zákazníky prý velkou popularitu. Již počátkem prosince měla restaurace 70 objednávek na tento moučník, který vyjde na 6000 jenů (1360 Kč).

ČTĚTE DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

"Porodnost v Japonsku klesá, takže psi se stávají jistou náhražkou dětí a lidé s nimi chtějí sdílet radost z Vánoc," vysvětluje Nagatani. "Když jedí lidé vánoční dort, psi většinou nasadí smutný výraz. Chtěli by ho taky a jsou mrzutí, když se s nimi člověk nepodělí," dodává šéfkuchař.

Jednou ze zákaznic je i 46letá Akiko Učidaová se svým šestiletým voříškem Kendžim. "Rozdělím dort a pak ten okamžik zachytím na fotografie a na video," říká Učidaová. "Ale abych byla upřímná, asi mi ten dort chutná víc než jemu," dodává.

ČTK, Lidovky.cz