Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Seriály

Trávíte léto v Česku? Přinášíme vám třicítku tipů na místa, která byste rozhodně neměli minout

Z vyhlídky Bolfánek můžete spatřit nejvyšší šumavské vrcholy s Javorem a Čerchovem i kopce Českého lesa. Pod Bolfánkem objevíte výletní hostinec a také přírodní amfiteátr. foto: Profimedia.cz

Hobití vesnice jako z Pána prstenů, nejpohádkovější zámek nebo přehrada připomínají hrad Šípkové Růženky. Už vás nebaví tlačenice ve frontách na turisticky známých místech? Nechte se inspirovat našimi tipy na výlety, které rozhodně stojí za to.
  12:00

Server Lidovky.cz si pro vás připravil posledních deset tipů na místa, která byste při svých letních toulkách po Česku rozhodně neměli vynechat. Je libo trocha historie? V tom případě určitě zajeďte na náš nejpohádkovější zámek Červená Lhota, který najdete na severu Jindřichohradecka. 

Pokud je pro vás Zlatovlásčin zámek příliš daleko, nabízíme vám alternativu v podobě slezského Versailles, tedy sídla s rozlehlými zahradami ve Slezských Rudolticích. Byl to právě tento zámek, ze kterého hrabě Albert Josef z Hodic a Wolframic společně se svou manželkou vytvořil místo, kam se v 18. století sjížděla smetánka z celé Evropy, avšak za návštěvu rozhodně stojí i dnes!

Nejste-li fanouškem zámeckých prohlídek a raději se kocháte hezkým prostředím a přírodou, určitě se vydejte do Petrovských Plží. Jejich kouzlo ocení nejen milovníci  fantasy ságy J.R.R. Tolkiena Pán prstenů, ale i ti, kteří dávají přednost vínu a folkloru. Dobrou volbou je však i výlet ke Dvoru Králové nad Labem, kde na vás čeká monumentální přehrada Les Království, skanzen Betlém v centru města Hlinska nebo Rusalčino jezírko, které inspirovalo hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Různé kilometráže udávají délku řeky Lužnice kolem 150 km, doba splutí celého...
Hejno úhledných domečků, pro svou malebnost zvaných Betlém, objevíte v Hlinsku...

V případě, že jste spíše pro aktivnější druh dovolené a návštěva zámků nebo pomníku čuníků pro vás není ideální volbou, variantou pro vás může být Králický Sněžník, kde si výlet užijí jak dospělí, tak děti, či vodácký výlet po Lužnici. Věděli jste, že si zde můžete vybrat mezi splutím Staré a Nové řeky? Nebo se vydáte k unikátním balvanům na Šumavě

Nezaujal vás žádný z těchto tipů nebo jste už na všech zmíněných místech byli? Podívejte se i na naše další tipy, které jsme pro vás na toto léto připravili. 

Autor: