Adam Hložek (vlevo) a Martin Hašek se radují z gólu v Příbrami.

Adam Hložek (vlevo) a Martin Hašek se radují z gólu v Příbrami. | foto: ČTK

Sparta vyhrála v Příbrami a posunula se na třetí místo za Slavii a Plzeň

•   16:30aktualizováno  19:45
PRAHA - Fotbalisté Sparty v sobotním utkání 18. kola první fotbalové ligy vyhráli 1:0 na hřišti předposlední Příbrami.

Opava hrála v derby víc než poločas proti deseti. Přesto v Ostravě nevyhrála

O výhře hostů rozhodl Martin Hašek a letenský celek prodloužil sérii neporazitelnosti na sedm zápasů a posunul se na třetí místo. Středočeši pojedenácté za sebou nevyhráli.

Sparta neprohrála v Příbrami sedm let. „Ano, vedli jsme dlouho jen o gól, ale nepamatuji žádné domácí akce, které by nás ohrozily, naopak jsme měli další branky přidat. Dnes jsem obavy ze ztráty bodů určitě neměl,“ uvedl Hašek.

Domácí byli nejblíže byli k vyrovnání po hlavičce Šimka, ale Heča jeho pokus chytil. Příbram tak natáhla sérii bez vítězství na 11 zápasů.

„Štve mě to, určitě jsme dnes měli na to, abychom Spartu potrápili více, ale nedokázali jsme dotáhnout několik slibných akcí do konce,“ litoval prohry domácí útočník Miroslav Slepička, který se v základní sestavě objevil po dlouhém zranění poprvé od loňského září.

Zlín vyhrál derby se Slováckem

Fotbalisté Zlína zvítězili v regionálním derby nad Slováckem 2:1. Domácí poslal ve 32. minutě do vedení Tomáš Poznar a pojistku přidal deset minut před koncem Petr Jiráček. V 86. minutě už jen snížil Stanislav Hofmann.

„Ševci“ částečně odčinili minulý debakl 0:5 v Liberci, vyhráli druhý z posledních tří zápasů a upevnili si 13. místo v tabulce. Slovácko čtyři kola po sobě nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Tomáš Poznar ze Zlína se raduje z gólu.

Fotbalisté Olomouce porazili 1:0 Liberec a po osmi zápasech se dočkali vítězství.

O výhře domácích, kterým chyběl za žluté karty potrestaný trenér Radoslav Látal, rozhodl Michal Vepřek. Naopak Slovan prohrál s Olomoucí v sezoně i podruhé 0:1.

Výsledky 18. kola první ligy:

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka:
14. Vepřek. Rozhodčí: Denev - Blažej, Koval. ŽK: Plšek, Zmrzlý - Potočný, Breite, Karafiát. Diváci: 2816.
Olomouc: Mandous - Sladký, Štěrba, Beneš, Vepřek - Zmrzlý - Zahradniček (90.+2 Hála), Houska, Plšek, Falta - Chytil (51. Yunis, 73. González).
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Oscar (89. Chaluš), Mara (81. Mara) - Malinský, Breite, Potočný (65. Pešek) - Musa.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky:
32. Poznar, 80. Jiráček - 86. Hofmann. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Džafič, Wágner, Čanturišvili, Buchta - Juroška, Daníček, Hellebrand. Diváci: 4051.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Hnaníček - Matejov, Hlinka, Jiráček, Bartošák - Poznar (85. Železník), Wágner (72. Fantiš), Džafič (79. Čanturišvili).
Slovácko: Trmal - Juroška (85. Sadílek), Hofmann, Kadlec, Reinberk - Havlík, Daníček - Navrátil, Hellebrand (76. Dvořák), Petržela - Šašinka (11. Kalabiška).

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka:
30. Hašek. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Novák - Franěk (video). ŽK: Alvir, Rezek, Dramé, Tregler - Krejčí, Heča, Frýdek.
Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Šimek, Nový - Dramé (81. Kříž) - Voltr (59. Stuparevič), Zeman, Rezek, Alvir - Slepička (65. Květ).
Sparta: Heča - Sáček, Mandjeck, Lischka, Hanousek - Hložek, Hašek, Krejčí, Kanga (59. Plavšič), Frýdek (90. Kozák) - Tetteh (80. Juliš).