Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cítím se jako laboratorní krysa, která riskuje zdraví, kritizuje Rose restart Premier League

Sport

  14:08
Londýn - Za fotbal bere miliony a je si toho vědom. Přesto však nechápe, proč by měl lidi bavit, když mu jde o zdraví. „Cítím se jako laboratorní krysa, která má posloužit lidem pro zábavu,“ kritizoval očekávaný restart Premier League ostřílený anglický obránce Danny Rose, později však musel své emoce mírnit.

Obránce Tottenhamu Danny Rose aktuálně hostuje v Newcastlu United. foto: Reuters

V Anglii to vře. Poté, co se proti návratu na trávníky ohradil útočník Watfordu Troy Deeney, který má doma nemocného syna, jehož nehodlá vystavovat nebezpečí, přišel z řad fotbalistů další tvrdý direkt. Danny Rose, zkušený reprezentační obránce, jenž aktuálně hostuje z Tottenhamu v Newcastlu, se nechal slyšet, že si připadá jako laboratorní krysa.

Ve svém úterním povídání pro Lockdown Tactics podcast, kde se sešel s bývalým skotským útočníkem Krisem Boydem a současným parťákem Tomáše Součka z West Hamu Robertem Snodgrassem, se ostře ohradil proti obnovení Premier League.

„Chci se vrátit k fotbalu,“ začal Rose. „Vím, že většina lidí si touhle pandemií koronaviru prochází mnohem hůře než já, takže si tady nechci na nic stěžovat,“ podotkl, ale ani zdaleka nekončil.

Obránce Tottenhamu Danny Rose se raduje ze zisku bodu.
Davinson Sanchez and Danny Rose komunikují s rozhodčími po udělení jedné z...

„Dokážu si představit, jak lidé doma přemýšlejí. Když si fotbalisté vydělávají tolik, proč by se nemohli vrátit. Pokud budu ale upřímný, tak v situaci, v níž mi to za to nestojí, nejsem ochotný kvůli zábavě pro lidi riskovat vlastní zdraví,“ obává se devětadvacetiletý levý obránce.

Roseova slova však neslo nelibě vedení severoanglického celku. „Nemyslel jsem na to, ale pak mi u snídaně zazvonil mobil. Volal mi trenér Steve Bruce,“ vyprávěl Rose a pokračoval: „Říkal, že pokud chci mluvit o takových věcech, musím používat lepší slova.“

„Poté mi vysvětlil opatření, které klub udělá, abychom byli v bezpečí,“ ukončil svou výpověď.

Jak celá situace ohledně restartu nejslavnější ligy světa dopadne je stále ve hvězdách. Vše by mohlo ovlivnit i testování na covid-19. První vlna totiž objevila šestici nakažených.

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...