Mezi střelce Leverkusenu se zapsal také Patrik Schick. | foto: ČTK

Evropská liga: Schick mezi střelci, sparťanská skupina se po remíze Lille s Milánem zamotává

•   0:14
Praha - Reprezentační útočník Patrik Schick pomohl fotbalistům Leverkusenu v Evropské lize gólem k domácí výhře 4:1 nad Beer Ševou. Německý tým ve skupině C i po čtvrtém kole zůstal druhý za Slavií. Lille na svém stadionu remizovalo s AC Milán 1:1 a udrželo se v čele „sparťanské“ skupiny H o bod před italským favoritem. Crvena zvezda Bělehrad zvítězila v Gentu 2:0 a ve skupině L, kde hraje i Liberec, má na dosah postup. Belgický tým je definitivně vyřazen.

Schick se šťastně prosadil v 29. minutě, když po rohu břichem tečoval do branky hlavičku Tina Jedvaje. Čtyřiadvacetiletý útočník poprvé po svalovém zranění nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a zaznamenal třetí soutěžní gól v sezoně a premiérový v kariéře v evropských pohárech.

Na všech stadionech se držela minuta ticha za Diega Maradonu.
Mezi střelce Leverkusenu se zapsal také Patrik Schick.

Krátce po změně stran zvýšil Leon Bailey, Hapoel zkorigoval stav zásahem Itamara Shvira, ale závěr patřil favorizovanému Bayeru. Jeho vítězství pojistili Kerem Demirbay a střídající Lucas Alario.

Leverkusen má devět bodů stejně jako Slavia, která vyhrála v Nice 3:1. Francouzské mužstvo i Beer Ševa jsou na třech bodech. Izraelský tým se za týden představí v pražském Edenu.

AC Milán, kterému chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, po 40 vteřinách druhé půle poslal do vedení Samu Castillejo. Domácí odpověděli v 65. minutě brankou Jonathana Bamby.

Lille po minulém nečekaném triumfu 3:0 v Miláně tak s lídrem italské ligy ani podruhé neprohrálo. Francouzské mužstvo příští čtvrtek doma vyzve Spartu, která v Praze porazila Celtic Glasgow 4:1 a na Lille ztrácí dva body.

Crvena zvezda bez zraněného exsparťana Guélora Kangy výborně začala a už ve druhé minutě se prosadil Njegoš Petrovič. V 58. minutě přidal pojistku Nemanja Milunovič. Gent i počtvrté prohrál a za týden přivítá Liberec.

Sparta vs. Celtic 4:1. Další skvělý večer pro Juliše, naděje Pražanů na postup stále žijí

Stoprocentní Hoffenheim je po vítězství 2:0 na severu Čech jistým postupujícím ze skupiny L. Druhý bělehradský tým má před třetím Slovanem v tabulce šestibodový náskok a navíc k dobru výsledek 5:1 z domácího utkání.

Arsenal vyhrál v Molde 3:0, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a s předstihem se kvalifikoval do jarní vyřazovací fáze. Až po změně stran se prosadili Nicolas Pépé, Reiss Nelson a náhradník Folarin Balogun.

Postup slaví také další anglický zástupce Leicester, jenž v dramatickém zápase skupiny G v Braze remizoval 3:3. Hostům zařídil bod až v páté minutě nastavení kanonýr Jamie Vardy.

Liberec vs. Hoffenheim 0:2. Slovan německému favoritovi dlouho odolával, hosté rozhodli v závěru

Neapol výhrou 2:0 nad Rijekou uctila klubovou legendu Diega Maradonu, který ve středu zemřel v 60 letech na infarkt. Všichni domácí hráči měli při nástupu na hřiště dresy s číslem 10 a jménem argentinské ikony. O branky se postarali Matteo Politano a Hirving Lozano. Italský celek vede tabulku skupiny F.

Omonia Nikósie prohrála v Granadě 1:2 a ve skupině E je poslední s bodem a minimální šancí na postup. Za kyperský tým nastoupil od začátku Michael Lüftner, další český obránce Jan Lecjaks střídal.

Poznaň se záložníkem Janem Sýkorou podlehla v Lutychu 1:2. Domácí tým oslabil Obbi Oularé, kterého v nastavení první půle vyloučil český rozhodčí Petr Ardeleanu. Od něj v 75. minutě dostal červenou kartu i hostující Djordje Crnomarkovič. Standardu zařídil výhru až v nastavení Konstantinos Laifis.

Tottenham v Londýně deklasoval Razgrad 4:0 a ve skupině J bodově dotáhl vedoucí Antverpy. První dvě soutěžní branky za Spurs zaznamenal Carlos Vinícius, po změně stran se ještě trefili Harry Winks a Lucas Moura.

4. kolo základních skupin Evropské ligy

Skupina A:

CSKA Sofia - Young Boys Bern 0:1 (0:1)

Branka: 34. Nsame.

Kluž - AS Řím 0:2 (0:0)

Branky: 49. vlastní Debeljuh, 67. Veretout z pen.

Molde - Arsenal 0:3 (0:3)

Branky: 50. Pépé, 55. Nelson, 83. Balogun.

Dundalk - Rapid Vídeň 1:3 (0:2)

Branky: 63. Shields z pen. - 37. a 58. Kara, 11. Knasmüllner.

Leverkusen - Beer Ševa 4:1 (1:0)

Branky: 29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario - 58. Shviro.

OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 60. Gouiri - 14. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima.

Tabulka:

1.Slavia Praha43018:69
2.Leverkusen430114:69
3.Nice41036:123
4.Beer Ševa41036:103

Skupina D:

Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 2:2 (1:0)

Branky: 7. Arfield, 69. Roofe - 78. vlastní Tavernier, 81. Pizzi.

Standard Lutych - Lech Poznaň 2:1 (0:0)

Branky: 63. Tapsoba, 90.+4 Laifis - 61. Ishak. ČK: 45.+3 Oularé - 75. Crnomarkovič.

Granada - Omonia Nikósie 2:1 (1:0)

Branky: 8. Suárez, 73. Soro - 60. Asante.

PSV Eindhoven - PAOK Soluň 3:2 (1:2)

Branky: 20. Gakpo, 51. Madueke, 53. Malen - 4. Varela, 13. Tzolis.

AEK Atény - Luhansk 0:3 (0:0)

Branky: 61. Gromov, 76. Kabajev, 86. Jurčenko z pen. ČK: 49. Šachov (AEK).

Braga - Leicester 3:3 (2:1)

Branky: 4. Al Musrati, 24. Paulinho, 90.+1 Fransérgio - 9. Barnes, 79. Thomas, 90.+5 Vardy.