Radost Evy Kristejn Puskarčíkové. | foto: Český biatlon - Petr Slavík

Paráda pro Puskarčíkovou. Ve stíhačce se posunula z 32. místa až na osmé

•   12:35aktualizováno  13:06
Hochfilzen - Biatlonistka Eva Kristejn Puskarčíková dojela osmá ve stíhacím závodu Světového poháru v Hochfilzenu a výrazně vylepšila 32. místo z pátečního sprintu.

Ta bedna byla hratelná! O české naději, tajfunu Marte i německé blamáži

Vyhrála Norka Tiril Eckhoffová, která vyrazila na desetikilometrovou trať jako osmá a do čela se dostala díky přesné střelbě.

Česká jednička Markéta Davidová skončila ve stíhačce čtyřiadvacátá.

Bronz v závodu štafet oslavují Lucie Charvátová (vlevo) a Eva Puskarčíková.
Eva Puskarčíková během závodu SP v Östersundu.

Lucie Charvátová se propadla ze šestého místa po sprintu kvůli šesti trestným okruhům na třicátou pozici a pomaleji běžící Jessica Jislová skončila o místo za ní.

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Eckhoffová (Nor.) 29:14,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Öbergová (Švéd.) -25,8 (2), 3. Tandrevoldová (Nor.) -39,7 (1), 4. Braisazová (Fr.) -47,9 (2), 5. Fialková (SR) -1:02,9 (2), 6. Bescondová (Fr.) -1:07,8 (1), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:14,0 (2), 8. Kristejn Puskarčíková -1:16,0 (1), 9. Wiererová (It.) -1:20,9 (5), 10. Aymonierová (Fr.) -1:21,7 (1), ...24. Davidová -2:11,6 (3), 30. Charvátová -2:30,1 (6), 31. Jislová -2:33,5 (2).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 24 závodů):

1. Wiererová 188, 2. Tandrevoldová 161, 3. Öbergová 155, 4. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 136, 5. Simonová (Fr.) 123, 6. Braisazová 119, ...11. Davidová 101, 15. Kristejn Puskarčíková 83, 27. Charvátová 60, 38. Jislová 34.

Posun o čtyřiadvacet míst zahájila Kristejn Puskarčíková čistou střelbou vleže, po které už jela jako 19. v pořadí.

Při druhé ležce jednou chybovala a o tři místa klesla, ale obě stojky zvládla přesně.

Po té závěrečné vyběhla sedmá s vedoucí ženou SP Dorotheou Wiererovou z Itálie za zády, ale dostala se před ni jen Finka Kaisa Mäkäräinenová.

„Jsem spokojená a jsem hlavně ráda za tu poslední stojku, že jsem dala nulu. Naštěstí to tam spadlo,“ řekla Kristejn Puskarčíková v České televizi. „Jsem šťastná a byla bych ráda, kdyby to takhle na střelnici pokračovalo,“ přála si.

Do desítky se Kristejn Puskarčíková dostala poprvé od ledna 2018, kdy dojela desátá ve sprintu v Oberhofu. Nejlépe byla v SP dvakrát třetí.

Eckhoffová projela cílem první o téměř půl minuty před Švédkou Hannou Öbergovou, třetí skončila další Norka Ingrid Tandrevoldová.