Radost hokejistů Vítkovic

Radost hokejistů Vítkovic | foto: ČTK

Vítkovice slaví vítězství díky gólu na poslední chvíli

•   20:53
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic porazili Pardubice těsně 4:3. V dramatickém duelu extraligy plném zvratů sahali Východočeši po bodovém zisku i přesto, že v jeho průběhu prohrávali již 1:3, ale při remízovém stavu rozhodl deset vteřin před koncem domácí útočník Jan Káňa.

"Utkání se nám hodnotí hůře. Za výkon jsme si bod zasloužili. Bohužel deset vteřin před koncem jsme o něj přišli. O to větší škoda, že jsme jen chvíli předtím neproměnili velkou šanci. Jsme velice, velice smutní," povzdechl si trenér Pardubic Ladislav Lubina.

Úvodní tlak domácího týmu přinesl několik velmi dobrých šancí, tu největší ale Vítkovicím připravil hrubou chybou hostující brankář Růžička. Pardubický gólman vyjel nepochopitelně s pukem až do poloviny třetiny, kde přihrál Janu Káňovi. Ten však byl z nečekané nabídky tak překvapený, že nestihl přesně zakončit.

Vítkovice - Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Klimek, 18. J. Káňa (Burger, Šedivý), 33. Kudělka (Šedivý), 60. J. Káňa - 8. Buchtele (Kousal, Sičák), 38. Sičák (Zohorna, Radil), 41. Bartek (Starý). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 4071.

Pardubice se ale brzy otřepaly. Nejprve zahrozil Jan Kolář, vzápětí se už prosadil Buchtele a střelou k tyči poslal hosty do vedení. To ovšem netrvalo nijak dlouho. Po dvou minutách hráli Ostravané svou první přesilovku, v níž Klimek využil nečekaného odrazu od bruslí bránicích pardubických hráčů a poslal puk pod horní tyčku.

Ještě do první přestávky dokázali domácí stav otočit. Autorem vedoucího gólu byl po přihrávce Burgra aktivní Jan Káňa. Tři minuty ve druhé části stačily Vítkovicím k navýšení svého vedení. Od modré pálil obránce Kudělka a Růžička puk uviděl až v brance. Početní výhodu však využili ve druhé třetině také hosté z východu Čech. Krátce před druhou sirénou se z podobné pozice jako předtím Kudělka prosadil i obránce Sičák. Ani jeho střelu Málek příliš neviděl.

Když 38 vteřin po začátku třetího dějství srovnal Bartek z dorážky na 3:3, vypadalo to na obrat. Pardubice převzaly iniciativu a po velkou část poslední dvacetiminutovky byly lepším týmem. Ovšem v jediné velké šanci, kdy od levého hrazení pálil Starý, uspěl brankář Málek. Jeho zákrok nebyl dvakrát jistý, že ale puk zůstal před brankovou čárou, potvrdilo i video.

"První dvě třetiny jsme byli o slzu lepší, po vyrovnávacím gólu na 3:3 jsme se dostali pod tlak. Poslední dvě minuty nás soupeř hodně tlačil a bylo vidět, že jsme už hodně unavení. Nakonec se nám podařil jeden protiútok a byl z toho gól. Tři body jsou pro nás výborné," radoval se vítkovický trenér Zdeněk Moták.

Když už vše směřovalo do prodloužení, přišla velká chvíle Jana Káni. Puk zavezl do pásma Burger a po jeho přihrávce se před Růžičkovým brankovištěm strhla přetlačovaná. Vyhráli ji Szturc s Káňou, který se deset vteřin před koncem jako poslední dotkl puku před tím, než doklouzal za brankovou čáru.

Další výsledky 27. kola extraligy

České Budějovice - Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) - 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 3556.

Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Čakajík (Výtisk, Kudrna) - 7. Zíb (D. Květoň, M. Hořava), 42. Klimenta (Peterek), 50. D. Květoň (Hrabal), 59. Klimenta (Bonk, Orsava). Rozhodčí: Šindler, Gofman (Rus.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6, navíc Štich - Rufer oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4470.