9. září 2014 15:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Schumacher byl po devíti měsících propuštěn z nemocnice domů

Michael Schumacher | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher | foto: ČTK

LAUSANNE/PRAHA Dlouho nebyly o jeho zdravotním stavu žádné zprávy, teď dorazila jedna povzbudivá. Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher byl propuštěn z kliniky v Lausanne. V rehabilitaci po vážném zranění hlavy bude pokračovat doma.

To je v jeho případě pokrok, na druhou stranu však jeho manažerka Sabina Kehmová jasně uvedla: "Před Michaelem je ještě dlouhá a těžká cesta."

Pro nejbližší Michaela Schumachera je tohle dobrý vývoj. Poté, co byl po těžkém úrazu nejprve ošetřován v nemocnicích v Grenoblu a poté ve švýcarském Lausanne, míří legendární závodník formule 1 domů. Přesněji - do domácí léčby.

"Jeho léčba tam nyní bude pokračovat," uvedla Sabina Kehmová v oficiálním prohlášení. "V posledních týdnech a měsících udělal pokroky odpovídající tomu, jak vážné bylo jeho zranění. Je před ním ještě dlouhá a těžká cesta."

Manažerka: Prosím, respektujte soukromí rodiny

To je informace, na kterou je stále nutno myslet. Schumacherovi po celém světě drží palce v jeho návratu do života miliony lidí, ovšem je otázkou, kde jsou v tomto směru jeho limity. Sedminásobný mistr světa se zranil 29. prosince 2013 při pádu na lyžích v Méribelu. Po nárazu do kamene utrpěl poranění mozku, v Grenoblu podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku.

Od konce ledna ho začali lékaři z kómatu probouzet, avšak jako úspěšné to manažerka Kehmová označila až počátkem dubna.

Teď přichází další fáze. Cesta domů. "Chtěli bychom celému týmu z Lausanne poděkovat za intenzivní a kompetentní práci," uvedla Kehmová. "Prosíme také o to, aby bylo nadále respektováno soukromí Schumacherovy rodiny a aby se upouštělo od spekulací o celkovém Michaelově stavu."

Další potvrzené zprávy tak budou muset přijít opět až od jezdcovy manažerky.

Připomeňte si kariéru Michaela Schumachera:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!