3. června 2017 7:15, aktualizováno  11:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německý festival přerušený kvůli teroristické hrozbě má opět zelenou

Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am... | foto: AP

NÜRBURG V areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring na západě Německa může pokračovat rockový festival Rock am Ring, který byl v pátek večer přerušen kvůli hrozbě teroristického útoku. Mezinárodnímu serveru Deutsche Welle to potvrdila německá policie.

Německá policie zprávu potvrdila i na svém twitterovém účtu. „Máme radost, stejně jako vy,“ napsali na sociální síti.

Ministr vnitra spolkové země Porýní-Falc Roger Lewentz v pátek řekl, že přerušit akci v západoněmeckém Nürburgu bylo nutné. Kvůli bezpečnostním rizikům policie nařídila, aby tisíce návštěvníků vyklidilo festivalovou plochu. V sobotu dopoledne se čeká jeho tisková konference, kde byl měl okolnosti incidentu vysvětlit.

Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am...
Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am...

V oblasti na zprávu čekalo asi 60 000 návštěvníků, z nichž většina nocovala v přilehlých kempech.

Policie vyšetřovala možné teroristické ohrožení festivalu. „Je několik bodů, na které se soustředíme,“ sdělil Lewentz agentuře DPA s tím, že o situaci informoval spolkového ministra vnitra Thomase de Maizira.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz