15. prosince 2017 12:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dětských obětí srážky autobusu s vlakem ve Francii je šest, dvě dívky zemřely v nemocnici

Záchranáři a hasiči u nehody vlaku a autobusu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři a hasiči u nehody vlaku a autobusu. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Bilance obětí čtvrteční nehody školního autobusu, do kterého na jihu Francie narazil vlak, se zvýšila na šest. Dvě jedenáctileté dívky podlehly v pátek svým zraněním v nemocnici, informovala agentura AFP. Příčina neštěstí zatím není známa.

Vlak ve čtvrtek roztrhl vedví autobus, který ze zatím neznámých příčin zůstal stát na železničním přejezdu u obce Millas nedaleko Perpignanu. Čtyři děti zahynuly na místě, dvě jedenáctileté dívky podlehly svým zraněním v pátek v nemocnici. Všechny oběti se už podařilo identifikovat, sdělily úřady.

Po srážce na místě zůstalo celkem osmnáct zraněných, podle agentury AFP čtrnáct z nich byly děti. Prefekt departementu Pyrénées-Orientales Philippe Vignes v pátek ráno řekl, že osm osob zůstává ve vážném stavu. Zda mezi ně počítal ještě děvčata, která v pátek zemřela v nemocnici, není jasné.

Lidé ve vlaku utrpěli jen lehká zranění

Lidé ve vlaku utrpěli jen lehká zranění, všichni těžce zranění seděli v době neštěstí ve školním autobusu. Podle prvních informací v autobusu cestovalo až 45 dětí, agentura AP v pátek uvedla, že jich bylo kolem dvaceti. Děti byly ve stáří od jedenácti do patnácti let.

Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit příčinu nehody. Prefekt Vignes v pátek řekl, že nedokáže potvrdit, zda byly závory na přejezdu v době neštěstí otevřené či zavřené. „Informace se rozcházejí. Musíme být velmi opatrní,“ uvedl Vignes.

Už ve čtvrtek francouzský prezident Emmanuel Macron, který právě jednal na summitu EU v Bruselu, na twitteru napsal, že je myšlenkami s oběťmi strašné nehody a jejich rodinami. Na místo dorazil premiér Édouard Philippe společně s ministryní školství Elisabeth Borneovou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz