Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

29. kolo

Brno - Sparta 3:5

Branky a nahrávky: 6. R. Dlouhý (Bičánek), 44. Erat (Šindel, R. Dlouhý), 57. Varaďa (Lhotský, Zubíček) - 1. Broš (Koreis), 15. Ton, 19. Macholda (Broš, Kratěna) 34. Langhammer (Ručinský, Ton), 52. Koreis (Broš, Kratěna). Rozhodčí: Souček, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2.

V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 1:3, 0:1, 2:1.

Liberec - Zlín 3:2

Branky a nahrávky: 19. Klimenta (Plodek), 22. Klimenta (Plodek, Víšek), 34. Dušek (Čakajík) - 8. Důras (Balán), 39. Köhler (Leška). Rozhodčí: Polák, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:7, navíc Hunkes - Důras oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4631. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0.

Pardubice - Karlovy Vary 3:5

Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora, 43. Kolář II (Starý, Havíř), 52. P. Sýkora (Pivko) - 15. Kristek (Zaťovič, Melenovský), 17.

Zucker (Skladaný), 31. Skuhravý (Tribuncovs, Němec), 32. Kumstát (Čutta), 32.

Dej (Mucha, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:10, navíc Cetkovský 5 min. a do konce utkání, Pineault - Tribuncovs oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 8267. Třetiny: 1:2, 0:3, 2:0.

Č. Budějovice - Kladno 2:1 p

Branky a nahrávky: 46. Mikeska (Snopek, Šimánek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 49. Stieler (Mudroch, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Minář - Čech, Poruba. Vyloučení: 2:4.

Diváci: 4551. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0.

Mladá Boleslav - Třinec 4:3

Branky a nahrávky: 6. Král (Žabka, Sup), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) - 10. Cartelli (Bonk, D. Květoň), 29. Polanský (Martynek, D. Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek). Rozhodčí: Šindler, Homola - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3385. Třetiny: 3:1, 0:1, 1:1.

Vítkovice - Plzeň 3:4

Branky a nahrávky: 16. Kvapil (Sičák, Burger), 29. Svačina (Stehlík, Klimek), 49. Klimek (Burger) - 14. Heřman (Benák), 21. Vostřák (Straka, Vlasák), 25. Adamský (Hvila), 37. Modrý (Jan Kovář, Stránský). Rozhodčí: Hradil, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3991. Třetiny: 1:1, 1:3, 1:0.

Další program: Zítra: 17.30 Vítkovice -Kladno, České Budějovice - Karlovy Vary, 18.00 Sparta, Pardubice, 18.15 Slavia - Litvínov. 30. kolo: Čtvrtek: 18.10 Litvínov - Zlín (vysílá přímým přenosem Nova sport), 18.30 Liberec - Pardubice.

Pátek: 17.30 Kladno - Brno, Plzeň - České Budějovice, 18.00 Karlovy Vary - Mladá Boleslav, 18.10 Třinec - Vítkovice, 18.15 Slavia - Sparta (vysílá přímým přenosem ČT 4 Sport).

14. HC Kometa Brno 29 4 2 2 21 65:102 18

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Plzeň už se dotáhla na čelo tabulky. Vítězstvím 4:3 na ledě Vítkovic se hokejisté Plzně vyhoupli na stejného soka ve špici ligové tabulky. Západočeši o svém úspěchu rozhodli třemi góly ve druhé třetině. S Vítkovicemi nyní mají stejně 54 bodů, na druhém místě jsou pouze kvůli horšímu skóre.

Turek dostal gól po 232 minutách. Téměř čtyři hodiny držel svou neprůstřelnost brankář Českých Budějovic Roman Turek. V utkání s Kladnem ji ukončil až David Stieler, který srovnal ve 49. minutě. Domácí nakonec vyhráli v prodloužení.