31. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Poslední den ministra kultury Staňka, z Bajkonoru odstartuje raketa Sojuz-2.1a

Ministr kultury Antonín Staněk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr kultury Antonín Staněk. | foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Dnešní den je posledním dnem ve funkci ministra kultury pro Antonína Staňka (ČSSD). Už v 8:00 k tomu proběhne na ministerstvu porada, sám ministr předstoupí před novináře v 8:45.

Od dnešního dne až do pátku bude ve Zlíchovském tunelu z důvodu údržby a mytí uzavřen tubus směr Smíchov. Druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) navštíví Moravskoslezský kraj, mimo jiné i sanované lokality ve správě DIAMO a MSIC.

U Okresního soudu v Lounech pokračuje hlavní líčení se Syřanem. Ten je obžalován z organizování převozu uprchlíků z Maďarska přes Česko do Německa.

Pokračuje odročené hlavní líčení se dvěma muži, kteří jsou obžalováni z vraždy v roce 2008 na Chebsku. Na odlehlém místě měli podle obžaloby usmýkat za jedoucím autem šestadvacetiletého muže, oběma obžalovaným hrozí až výjimečný trest.

Pokračuje soud s podnikatelem Marianem Kočnerem a slovenským exministrem hospodářství Pavolem Ruskem v případu padělání směnek.

Z kosmodromu Bajkonur odstartuje raketa Sojuz-2.1a s nákladní lodí Progress MS-12, která dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici kolem dvou tun zařízení, zásob a dalšího materiálu. Předchozí ruský vesmírný kamion v dubnu ke stanici dorazil po rekordně krátkém letu, jenž trval zhruba tři a půl hodiny.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!