7. března 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Anonymous na Slovensku chtějí vyřadit weby stran

Hackeři Anonymous – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hackeři Anonymous – ilustrační foto | foto: Reuters

BRATISLAVA Hackerská skupina Anonymous chce na Slovensku v pátek, tedy den před předčasnými parlamentními volbami, napadnout internetové stránky některých politických stran. Cílem útoku se mají stát také jejich profily na sociální síti Facebook, uvedli Anonymous ve svém prohlášení.

Útok má být součástí kampaně s názvem #Op Voľby, kterou hackeři na předvolební týden naplánovali.

Anonymous

Mezinárodní volné sdružení hackerů Anonymous napadá počítače vlád a dalších institucí po celém světě. Bojuje mimo jiné proti mezinárodní smlouvě ACTA, jejímž cílem je boj proti šíření padělků a počítačovému pirátství.

Anonymous uvedli, že chtějí udeřit na weby opoziční sociálnědemokratické strany Směr-DS, která má podle průzkumů veřejného mínění hlasování jasně vyhrát, na stránky vládní Slovenské demokratické a křesťanské unie-Demokratické strany (SDKU-DS) a Křesťanskodemokratického hnutí (KDH) a také nové formace 99%-občanský hlas.

"To, co se bude během tohoto týdne dít, postaví na nohy každého a my věříme, že se Slováci znovu spojí a učiní, co je nutné," oznámili Anonymous.

ČTĚTE TAKÉ:

Páteční útok na weby stran chtějí hackeři vést takzvanou DDoS metodou, při které záplavou požadavků zahltí cílové servery, které se pod náporem zhroutí. Obdobným způsobem již v minulosti napadli weby slovenské vlády či parlamentu. Facebook se pak pokusí ovládnout pomocí spamu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)