Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Falešná zpráva letí webem: Facebook kšeftuje s fotkami

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Na komunitní síti Facebook a po internetu se v posledních dnech začala šířit zpráva, že Facebook porušuje ochranu osobních údajů a povolil svým inzerentům používání uživalských fotografií, aniž by s tím dotyční souhlasili. Vedení Facebooku tvrdí, že jde o falešnou zprávu.

Zpráva kromě samotného varování obsahuje také návod, jak údajnému neoprávněnému předávání fotografií zabránit:

Co se píše na Facebooku

Facebook has agreed to let a 3rd party advertiser use your posted pictures without your permission. Click on SETTINGS up where you see the log out link. Select PRIVACY SETTINGS. Select NEWS FEEDS AND WALL. Select the tab that reads FACE BOOK ADS. There is a drop down box; select NO ONE. Save your changes.

Facebook souhlasil s tím, aby inzerenti užívali vaše fotografie bez vašeho svolení. Klikněte na NASTAVENÍ, které se nachází vedle odhlašovacího odkazu. Vyberte NASTAVENÍ SOUKROMÍ. Přejděte na položku NOVINKY a ZEĎ. Zvolte záložku FACEBOOK REKLAMY. Ve spodním okénku vyberte NIKDO. Uložte změny.

Podle Barryho Schnitta, manažera komunikační politiky Facebooku, je tato zpráva falešná, což podkládá tvrzením, že nebyly provedeny žádné změny v licenčních podmínkách, které by inzerenty opravňovaly používat obrázky patřící uživatelům komunitního serveru.

Reklamy s fotografiemi, které odstartovaly tyto zvěsti, prý nepocházely od Facebooku, ale inzerenti je umístili do svých aplikací, čímž došlo k porušení smluvních podmínek. Společnost už je vyzvala, aby byly z aplikací odstraněny.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to
NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to

Vánoce jsou za námi, nastává čas výprodejů. Udělejte si radost a oživte svůj šatník novým módním kouskem, který je navíc za zlomek původní ceny. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější značky, které si zamilujete. Jsou módní, stylové a originální. Kde je seženete nejlevněji?