12. září 2018 14:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kazma odhalil pozadí sporu s Leošem Marešem, má jít o osvětovou kampaň

Bavič Kamil Bartošek alias Kazma | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bavič Kamil Bartošek alias Kazma | foto: Kazma Kazmitch (Facebook)

PRAHA V novém videu One man show Kamil Bartošek alias Kazma divákům odhaluje, co stálo za zinscenovanou dopravní nehodou z dubna letošního roku, při které herec a moderátor Leoš Mareš zastavil, aby pomohl zablokovanému muži z auta ven. Podle autora je cílem tohoto projektu přesvědčit lidi, aby zastavovali u dopravních nehod. Video za prvních 12 hodin od zveřejnění vidělo přes půl milionu diváků.

Kazma na svém kanále uveřejňuje, že celá situace měla především sloužit jako velká osvětová kampaň ve spolupráci s Besipem, Červeným křížem a pod oficiální záštitou Ministerstva dopravy, aby lidé více zastavovali u dopravních nehod. Leoše Mareše si vybral proto, že je jeden z nejvlivnějších influencerů v České republice. Za sehrání dopravní nehody, kvůli které Mareš porušil sázku, protože usedl za volant jiného auta než trabantu, se na Kazmu a spol. následující den snesla od veřejnosti vlna nevole. Novým videem se po téměř půl roce snaží Kazma vysvětlit, co za touto kauzou stálo, a že vše bylo pro dobrou věc.

U doprvních nehod totiž podle statistik zastaví asi jen jeden člověk z deseti. „Pokud ta kampaň zachrání jeden lidský život, tak má velký smysl,“ uvedl přímo ve videu ministr dopravy Dan Ťok.

Na webu 1z10.cz, který Kazma propaguje, mohou lidé najít nejdůležitější informace, jak se zachovat při dopravní nehodě, vyhrát kurz první pomoci nebo si přečíst příběhy lidí, kteří u dopravní nehody zastavili. Číslo 1/10 vídali lidé bez jakéhokoliv kontextu na řadě bilboardů a reklamních plochách po celé republice.

Youtuber Kovy situaci na Twitteru okomentoval slovy: „Kazma s Markusem udělali přešlap, kterej se celou epizodu snažili zachránit dotáčkama.“ Komentáře pod videem jsou naopak převážně plné obdivů a respektu.Reakce na Kazmův nový počin jsou přesto rozporuplné. Například herní komentátor a moderátor Zdeněk Princ se na svém twittrovém účtu veřejnosti ptal, jestli opravdu potřebujeme na lži vystavěnej virálek, abychom si coby národ uvědomili, že je docela žádoucí zastavovat u dopravních nehod.

12.září 2018 v 09:29, příspěvek archivován: 12.září 2018 v 13:04

Poslední věc k tý šaškárně :)) Fakt potřebujeme na lži vystavěnej virálek, abychom si coby národ uvědomili, že je docela žádoucí, zastavovat u dopravních nehod? :D To jsme na tom teda hodně špatně...

Tereza Navrátilová