Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 29 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Za grilování Babiše v ČT dostala kytici. Witowskou čeká moderování druhé prezidentské debaty

Světlana Witowská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světlana Witowská. | foto: Twitter Newsroom ČT.

PRAHA Nedávno se jí příznivci skládali na obrovskou kytici za rozhovor s Andrejem Babišem, dnes její novinářská kariéra dosáhne vrcholu. Moderátorka České televize Světlana Witowská bude ve čtvrtek od osmi hodin moderovat druhou prezidentskou debatu. Tu v minulé volbě řídil Václav Moravec.

Než zakotvila v pořadu Interview ČT24, kde proslula mimo jiné rozhovorem s Andrejem Babišem o nahrávkách s novinářem Markem Přibilem, prošla moderátorka Světlana Witowská řadou redakcí.

Moderátorka Světlana Witowská

Moderátorka Světlana Witowská při diskusi s Andrejem Babišem.

Bývalá manželka známého sportovního komentátora Roberta Záruby po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracovala jako redaktorka agentury ČTK a v deníku Mladá fronta DNES, od roku 2005 do roku 2010 pracovala v komerční Primě a moderovala její hlavní zpravodajskou relaci.

Do České televize se vrátila po odchodu z Primy v roce 2010. Prvně do ní nastoupila už v roce 1996. Moderovala například zpravodajskou relaci ČT Události. Poslední tři roky uvádí pořad Interview ČT24.

Tam se stala jakousi neoficiální odbornicí na Hrad. Prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka zpovídala dvakrát v jednom roce, kancléře Vratislava Mynáře měla před kamerou od roku 2015 do konce roku 2017 dokonce hned pětkrát.

Světlana Zárubová Witovská.
Světlana Witowská

Navzdory tomu, jak se prezident a jeho blízké okolí dlouhodobě kriticky staví k veřejnoprávní stanici, ve čtvrtek večer vyzpovídá Witowská i samotnou hlavu státu. Zeman se přitom rozhovoru pro ČT nejprve zdráhal, Drahoš ovšem na veřejnoprávní stanici trval.

Po odmítnutí Václava Moravce byla vybrána za moderátorku debaty prezidentských kandidátů, kde se Drahoš se Zemanem setkají podruhé před volbami tváří v tvář. Duel se uskuteční v osm hodin a potrvá hodinu a půl.

K prvnímu jejich názorovému střetu došlo v úterý během diskuse v přímém přenosu na komerční stanici Prima. Debatu ale kritizovali, diváci, média i Jiří Drahoš. Vadil jim formát pořadu i vybraná témata, oboje podle kritiků nahrávalo Miloši Zemanovi.

Jak to vypadalo v momentech, které kameramani televize Prima nezabrali? Podívejte se na videoreportáž serveru Lidovky.cz. Jeho reportéři zachytili dusnou atmosféru mezi lidmi v publiku.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství
Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství

Užíváte si léto na výletech? Pak pro vás máme tip, kde se děti opravdu vyřádí. Zamiřte do moravské metropole, a to do BRuNO family parku. Najdete...