17. dubna 2015 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

‘Falešná’ Matějská. Ve stáncích byly padělané hračky za 100 tisíc

Matějská pouť v Praze. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matějská pouť v Praze. Ilustrační foto | foto: MAFRA: Jan Zátorský

PRAHA Střelnice a výherní stánek na slavné Matějské pouti v Praze prodávaly padělané hračky. Objevili je inspektoři České obchodní inspekce. Při mimořádné čtvrteční kontrole zajistili 129 plyšových hraček, jejichž hodnotu vyčíslili na 103 600 korun.

O případných pokutách za tyto prohřešky rozhodne ČOI ve správním řízení.

Mezi padělky byly plyšové přívěsky, plastové a plyšové hračky neoprávněně označené ochrannými známkami „Mašinka“ (Thomas&Friends), Furby, Burberry a SpongeBob. 

Inspektoři je objevili u dvou stánkových prodejců, v jedné střelnici a ve výherním stánku. ČOI při kontrole spolupracovala s celníky.

Kolotoče a adrenalinové atrakce se na Výstavišti v Holešovicích točí od konce února, pouť skončí tuto neděli. Tradice Matějské pouti je zaznamenávána od roku 1595, v areálu Výstaviště je od roku 1963. 

Česká obchodní inspekce na pouti každoročně kontroluje zejména technický stav provozovaných atrakcí. Loni ČOI konstatovala, že se stav atrakcí výrazně zlepšil. Letošní výsledky zatím nejsou k dispozici.

Lidovky.cz, ČTK