Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Dovolená na Baleárských ostrovech. Co všechno musíte mít s sebou a jaký bude návrat domů


Ostrov Mallorca nadchne každého, kdo touží po koupání v křišťálově čisté vodě | foto: Profimedia

Premium
Skutečným prázdninovým rájem jsou bezesporu španělské Baleáry. Největším z ostrovů je členitá a pestrá Mallorca. Ibiza proslula zásluhou diskoték a hippie trhů jako ostrov zábavy. Menorca je menší, ovšem zůstala na ní spousta míst pro romantiky, divoké útesy a líbezné zátočiny ukrývající ty nejhezčí pláže. A maličká Formentera je právem nazývána „Karibikem Středomoří“.

Tyto čtyři zázraky Středozemního moře jsou mezi českými turisty žádané každoročně. Letos zájem zvyšuje i fakt, že Baleáry mají na cestovatelském semaforu zelenou barvu, a s dovolenou se tak nepojí prakticky žádná omezení kvůli covidu. Nabídka zájezdů je ale přesto o něco menší než jiné roky a míří především na Mallorcu a Menorcu. Například cestovní kanceláře Fischer, Exim Tours a Alexandria létají na Mallorcu z Prahy, Brna i Ostravy, na Menorcu pak dvakrát týdně z Prahy. S odlety z Prahy nabízí Mallorcu rovněž Čedok. A nakupovat lze třeba přes cestovní agenturu Invia, kde najdete zájezdy mnoha cestovních kanceláří.

Pestrá nabídka ubytování

Nabídka ubytovacích kapacit je na Baleárských ostrovech široká, od apartmánů, přes kvalitní 3* hotely až po luxusní 5* hotely. „Nejžádanější jsou zde 3* a 4* hotely s all inclusive,“ uvedl Jan Bezděk, mluvčí CK Fischer. Běžné jsou tu ale i polopenze. „Ceny se za poslední roky téměř nezměnily, ty letošní víceméně kopírují ceny z roku 2019,“ doplňuje Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria. Například u Čedoku tak pořídíte týdenní dovolenou v 3* hotelu s all inclusive od necelých 12 tisíc korun za osobu. 

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor: