1. kolo STATISTIKY ZÁPASŮ HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Slavia - Litvínov 5:1

Branky a nahrávky: 14. T. Svoboda z tr.

střílení, 15. Vašíček (Micka), 22. Tomica (Holec), 23. Sklenář (Kadlec), 34. Vondrka (Kadlec, Holec) - 32. Bojer (Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4109.

Třetiny: 2:0, 3:1, 0:0.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Branda, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, V. Růžička ml., Krenželok - Micka, Endál, Doležal - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Litvínov: Franěk (22. J. Hübl) - Kroupa, Švarný, Černošek, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Kousalík, Gula - Černý, Kracík, Lukeš - Jánský, V. Hübl, Kubinčák - Jenáček, Vopat, Bojer - Rindoš, Gerhát, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera.

Pardubice - Sparta 3:1

Branky a nahrávky: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) - 49. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Mikula -Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9320. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1.

Kladno - Mladá Boleslav 3:4

Branky a nahrávky: 35. Kuchler (L. Procházka), 45. Valský (Kalla, Toman), 48. Eberle (Patera, Látal) - 31. Bahenský (Gajovský), 33. Boháč (Divíšek), 37. Pabiška (Fabuš, Macho), 43. Vrbata (Hay). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3124. Třetiny: 0:0, 1:3, 2:1.

Vítkovice - Č. Budějovice 3:1

Branky a nahrávky: 11. Vrána (Pohl), 13.

Huna, 17. Huna (Svačina, Malík) - 46. Langhammer z trestného střílení. Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 5132. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1.

Brno - Třinec 2:3

Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Svoboda (Kvapil), 45. Stehlík - 2. V. Polák (Cartelli), 29. Bonk (V. Polák, Varaďa), 50. Krajíček (Peterek). Rozhodčí: Hribík, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1.

Plzeň - Karlovy Vary 6:5

Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Vlasák), 3. J. Heřman (Jiří Hanzlík), 23. Johnson (Jiří Hanzlík, Vlasák), 30. Vlasák (Jiří Hanzlík, Straka), 59. Johnson (Straka, Slaney), 60.

Straka (Jan Kovář, Vlasák)- 20. D. Hruška (Sailer, Gřegořek), 22. Gřegořek (Nosek), 25. Gřegořek (Pech), 26. Skuhravý (Kumstát), 30. D. Hruška (Dej, Košťál). Rozhodčí: Husička, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8.

Využití: 3:1. Diváci: 8139. Třetiny: 2:1, 2:4, 2:0.

Plzeň: Přikryl - Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo - Jan Kovář, Straka, Vlasák - Lammers, Langfeld, Johnson -Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman. od 44. Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Karlovy Vary: Sáblík - Parýzek, Kokko, Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Prošek - D. Hruška, Dej, Košťál - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Saarinen, Pech, Sailer - Cyganov, Melenovský, Zaťovič. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Liberec - Zlín 6:3

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) - 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59.

Kubiš (Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Fraňo -Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1.

2. kolo, zítra: 17.00 Č. Budějovice - Plzeň, Třinec - Pardubice, Sparta - Kladno, 17.30 K. Vary - Liberec, Litvínov - Vítkovice, 18.10 Zlín - Slavia, 19.00 Ml. Boleslav - Brno.

UDÁLOSTI KOLA

Brankář Třince skončil v nemocnici.

Smolně skončila premiéra pro třineckého brankáře Petra Hamerlíka, který na ledě Komety Brno utrpěl po střetu se soupeřem ve 48. minutě zranění. Led opustil na nosítkách a posléze byl s otřesem mozku a poškozenou páteří odvezen do Fakultní nemocnice u svaté Anny na další odborné vyšetření.

Vary přišly o výhru.

Přestřelku viděli diváci v Plzni.

Domácí vedli 2:0, Karlovy Vary však dokázaly zápas otočit a v polovině utkání vedly 5:4. Tenhle stav platil až do času 58:28. Tehdy z přesilovky vyrovnal Johnson. Na gól přihrál lídr Straka a stejný hráč zajistil Plzni vítězství 6:5 v čase 59:38.

14. HC Benzina Litvínov 1 0 0 0 1 1:5 0

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry