Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Návrat podvodníka Kohouta i Čtvrtníčkova dovolená

Česko

  18:29
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Lukáš Kohout u soudu. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Přejmenujme Ukrajinu na Malorusko, žádají ruští nacionalisté

Ruský poslanec za nacionalistickou stranu Vladimira Žirinovského požádal jazykové regulátory z Ruské akademie věd o to, aby Ukrajinu v ruštině opět přejmenovali na Malorusko, jak se říkávalo této zemi od 14. století až do bolševické revoluce v roce 1917.

ČTĚTE VÍCE:

Ceny rostou. Česko má ale nejlevnější benzin z celé EU

Benzin je nevídaně drahý. Časté nářky řidičů na vysoké ceny pohonných hmot jsou ale oprávněné jen zčásti. Útoky islámských radikálů na ropná zařízení v Iráku, který je druhým největším těžařem ropy z kartelu zemí OPEC, sice vyšponovaly ceny u tuzemských čerpacích stanic na nejvyšší hodnoty od podzimu roku 2012, ale zbytek Evropy je na tom ještě hůř.

ČTĚTE VÍCE:

Podvodník Kohout zfalšoval senátní průkaz. Parkoval na něj

Lukáše Kohouta, který proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Kavana, bude opět šetřit policie. Důvodem je neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora. Zástupci horní komory se kvůli tomu už na policii obrátili.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Absentéři z ODS. Výsledek nám zhoršil Pospíšil, říká Stanjura

Občanští demokraté chyběli při hlasování ve sněmovně nejčastěji. Tvrdí to sdružení KohoVolit.eu, které zmapovalo docházku za posledních osm měsíců. Šéf poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura však tvrdí, že statistika o ničem nevypovídá. Navíc výsledek ODS zkreslil absentér Jiří Pospíšil, nyní už bývalý člen strany.

ČTĚTE VÍCE:

Čínský babybox: 11 dní, přes 108 dětí. Rodiče sem odkládají postižené

Původně se mělo jednat o další důkaz toho, jak Čína zlepšuje svou politiku v péči o děti. Nově zřízený „babybox“ ve východočínském Jinanu však odkryl znepokojující problém. Během prvních 11 dní sem zoufalí rodiče umístili přes stovku dětí. Ty spojovalo jedno - všechny trpěly nějakou formou postižení či vážnými zdravotními problémy.

ČTĚTE VÍCE:

Ransdorf opět boural. Raději o tom sám informoval

Staronový europoslanec a komunistický politik Miloslav Ransdorf měl další dopravní nehodu. Nedaleko sídla KSČM do zadní části Ransdorfova vozu narazila tramvaj. Informaci zveřejnil sám politik, prý aby předešel mediální hysterii.

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Bulharsko, Brdy i IKEM. Podívejte se, kde tráví léto známé osobnosti

Začalo léto a lidé vybírají, kde strávit dovolenou. Jet k moři nebo strávit volno v českých lesích? Server Lidovky.cz se zeptal známých osobností, kam se letos chystají.

ČTĚTE VÍCE:

10 filmů, které budou ve Varech stát za vidění

Předpremiéry, výběr ze světových festivalů, i filmy, které v české distribuci jen tak neuvidíte neuvidíte. Karlovarský festival nabízí letos výživnou porci lahůdek, ale i hůře stravitelných, ovšem neméně zajímavých titulů. Máme pro vás výběr deseti netuctových kousků.

ČTĚTE VÍCE:

Zlaté české ručičky, architektka podniká s vystřihovánkami

Tereza Hradilková vyrábí vystřihovánky z papíru. Nadchla s nimi v Asii i Praze a díky tomu se stala podnikatelkou. Přestože to může znít jako splněný dětský sen, tak jednoduché to zas není. Jak v rozhovoru pro Lidovky.cz prozradila, výroba jedné kolekce křehkých obrázků na motivy světových metropolí trvá i dva měsíce.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...