Hilgertová neudržela první místo, z MS si odváží bronz

FOZ DO IGUASSU Kajakářka Štěpánka Hilgertová získala na světovém šampionátu v brazilském Foz Do Iguassu bronzovou medaili a v devětatřiceti letech se postarala o jediný český cenný kov v individuálních závodech. Dvojnásobná olympijská vítězka po semifinále vedla, ale nakonec prohrála s Němkou Jennifer Bongardtovou a Slovenkou Elenou Kaliskou.

Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, obhájci zlatých medailí z pražské Troji, skončili pátí. Stejně jako Hilgertová ale získali olympijská místa pro hry v Pekingu, takže Česká republika bude mít zastoupení ve všech kategoriích.

Hilgertová, mistryně světa z let 1999 a 2003, vyhrála semifinále a ve své finálové jízdě ještě na druhém mezičase vedla. Závěr se jí však nepovedl, a třebaže neměla ani jednu dvousekundovou penalizaci za dotek branky, až sedmý čas znamenal pokles o dvě pozice. Rodina Hilgertových si tak z Brazílie přiveze dvě bronzové medaile, neboť na kov stejné hodnoty dosáhl také syn Hilgertové Luboš, který mezi kajakáři pomohl týmu k úspěchu v pátečních hlídkách. Hilgertová má z týmové soutěže ještě stříbro.

Volf se Štěpánkem vykročili za obhajobou titulu nadějným druhým místem v semifinále, ale svoji závěrečnou jízdu nezvládli. Sedmý čas i vinou čtyř trestných sekund za dva dotyky branek znamenal pokles na páté místo. Závod jasně vyhráli slovenští favorité a olympijští vítězové Pavol a Peter Hochschornerové. Ve finále včera byla z dalších českých slalomářů pouze kajakářka Irena Pavelková, která obsadila desáté místo.

Muži - C2: 1. Peter Hochschorner, Pavol Hochschorner (SR) 206,81 (2 trestné sekundy), 2. P. Luquet, Ch. Luquet (Fr.) 214,83 (2), 3. Benetti, Masoero (It.) 215,34 (4), ...5. VOLF, ŠTĚPÁNEK 216,47 (6), 19. POSPÍŠIL, D. MRŮZEK 114,75 (4), 27. JIRAS, MÁDER 164,34 (56). Ženy - K1: 1. Bongardtová (Něm.) 210,05 (2), 2. Kaliská (SR) 210,99 (2), 3. HILGERTOVÁ 211,55 (0), ...10. PAVELKOVÁ 221,65 (2), 12. SADILOVÁ 111,43 (2).