Juventus ve Fulhamu dostal čtyři góly

PRAHA Osmifinále Evropské ligy se stalo konečnou stanicí pro fotbalisty Juventusu. Na hřišti Fulhamu sice vedli 1:0, ale poté čtyřikrát inkasovali a se soutěží se rozloučili.

Na trávník londýnského stadionu Craven Cottage nevyběhl v základní sestavě Juventusu český reprezentant Zdeněk Grygera. Kouč Alberto Zaccheroni jej totiž po špatném výkonu v zápasu italské ligy proti Sieně posadil jen na lavičku náhradníků.

Jejich spoluhráči ale začali skvěle a již v druhé minutě zmrazil domácí diváky Trezeguet. V tu chvíli vedl italský tým celkově už 4:1. V deváté minutě ovšem srovnal Zamora a další ztrátu utrpěli hosté v 27. minutě, když jim rozhodčí vyloučil oporu obranných řad Cannavara. Na hřiště se tak dostal i Grygera, ani on však nezabránil maďarskému útočníku Gerovi, který ještě před poločasem otočil skóre.

Krátce po přestávce zahrál rukou Diego a devětatřicetiletý Buffonův náhradník Chimenti neměl proti Gerově penaltě šanci. Kalich hořkosti si museli hráči Juventusu vypít tři minuty před koncem, kdy už mysleli na prodloužení, ale definitivní stop jim vystavil Dempsey.