Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vondráček by měl rezignovat z vedení sněmovny, vyzvali lidovci. Vadí jim pochybná návštěva Zemana

Česko

  16:43
Předseda lidovců Marian Jurečka vyzval šéfa Sněmovny Radka Vondráčka, aby rezignoval na svůj post. Vadí mu okolnosti jeho návštěvy u prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici. Policie popřela Vondráčkovo tvrzení, že ho k hlavě státu doprovázela. Lékařům zase vadila neohlášená návštěva bez jejich vědomí.

„Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice. ÚVN rovněž nemůže potvrdit v médiích prezentovaný průběh a obsah setkání, neboť mu nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu ÚVN. ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta,“ kriticky se o Vondráčkově cestě za Zemanem ve čtvrtek večer vyjádřila Ústřední vojenská nemocnice.

V pátek se šéf Sněmovny hájil, že ho pozval sám Zeman prostřednictvím kancléře Mynáře a že ho doprovázela policie. Ta to vzápětí popřela.

Vondráček se také podle Jurečky vypravil do nemocnice za prezidentem Milošem Zemanem, ač bylo zřejmé, že se Sněmovna sejde 8. listopadu, aniž by ji prezident musel svolat.

„Tato návštěva je zahalena spoustou pochybností a spekulací,“ řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

Současný šéf Sněmovmy ani nemůže počítat s hlasy lidovců, když bude za hnutí ANO kandidovat na některou z pozic ve vedení nové Sněmovny.

Šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný iDNES.cz řekl, že by pro Vondráčka nehlasoval. „Ne, je to poslední kapka po čtyřech letech jeho působení ve funkci předsedy Sněmovny,“ uvedl Výborný.

Velká chyba, uvedl k počínání Vondráčka Babiš

„Nevnímám to vůbec dobře. Je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,“ uvedl pro iDNES.cz premiér Andrej Babiš.

Lídr hnutí STAN Vít Rakušan přirovnal to, že třetí nejvyšší ústavní činitel České republiky, což je předseda Sněmovny, vstoupí do nemocničního pokoje k prezidentovi bez vědomí lékařů, k banánové republice.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat