4. listopadu 2012 17:20, aktualizováno  17:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pospíšil jasným vítězem volby místopředsedů. Získal 454 hlasů

Místopředseda ODS Jiří Pospíšil.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda ODS Jiří Pospíšil. | foto: ČTK

BRNO Politici Jiří Pospíšil, Pavel Blažek, Tomáš Chalupa a Miroslava Němcová jsou novými místopředsedy strany ODS. Doplní vedení v čele s Petrem Nečasem a 1. místopředsedou Martinem Kubou.

Bývalý ministr spravedlnosti Pospíšil byl ve volbě nejúspěšnější, když získal 454 hlasů. Velkou podporu získal i jeho nástupce na ministerstvu Pavel Blažek se ziskem 439 hlasů. Chalupu podpořilo 343 delegátů a Němcovou 306. 

Jen o kousek tak post místopředsedkyně unikl Daniele Filipiové, která získala jen o tři hlasy méně než Němcová. Nejméně hlasů získal Miloslav Plass - 106.

Původně se mělo o místopředsednická křesla ucházet více občanských demokratů. Avšak ani Petr Bendl ani senátor a starosta Teplic Jaroslav Kubera nominace nepřijali. Z volby ustoupil i exministr zemědělství a jeden z rebelujících poslanců strany Ivan Fuksa. Poté, co s Nečasem prohrál souboj o post lídra strany, se rozhodl, že v jeho týmu nebude.

Kongres má skluz

Hned po vyhlášení výsledků začala volba výkonné rady, která potrvá do 18 hodin. Delegáty tlačí čas, ještě je čeká volba smírčího výboru a kontrolní komise. Původně měli v 18.00 hlasovat o závěrečném usnesení kongresu, to se zjevně nepodaří. Večeře je plánovaná na 19.00.

spaŠárka Pálková, mišMiloš Šenkýř

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR C++

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč