Sparta udolala nováčka v prodloužení

Statistiky a ohlasy na zápasy 8. kola hokejové O2 extraligy

ÚSTÍ NAD LABEM Alespoň bod získal nováček z Ústí v souboji s pražskou Spartou. Prodloužení si vynutil 59 sekund před sirénou domácí Mrázek, ale 37 vteřin před koncem nastavení rozhodl Hanzlík.

Ústí nad Labem - Sparta 3:4 v prodl.

V úvodu utkání se Slovan bránil náporu Sparty. První možnost měl Petr Nedvěd, poté při Pazourkově vyloučení opět dvakrát nebezpečně střílela hvězda úřadujícího mistra a také Štrba. „Sparta měla agresivní vstup do utkání, přestřílela nás v první třetině asi v poměru 19:7,“ uznal domácí kouč Evan.

Jenže jeho tým se ubránil a ještě v první části hry dvakrát udeřil. Hned po 64 vteřinách druhého dějství ale Sparta snížila, když Ton vyhrál vhazování a Štrba zamířil přesně z levého kruhu.

Na začátku třetí části vyrazil skluzem ústecký gólman Štrbovo zakončení a domácí byli pod tlakem. Neodolali při Kloboučkově vyloučení, kdy Vaic našel volné místo v levém dolním rohu Přikrylovy branky.

Jenže v 52. minutě vybídl před ústeckou brankou právě Netík ke skórování Vykoukala a Sparta poprvé v utkání vedla. Nováček se nechtěl s porážkou smířit, vrhl všechny síly do ofenzívy a 59 vteřin před koncem běžné hrací doby se dočkal. Po Nedorostově akci doklepl puk před brankou Mrázek. Vítězství se ale Slovan nedočkal, protože 37 sekund před koncem prodloužení zamířil přesně Hanzlík.

„Bylo to zajímavé utkání pro diváky, mohli jsme být bez bodů, nebo získat dva i tři,“ uznal Evan. Jeho protějšek Marian Jelínek litoval neproměněných šancí svého týmu za stavu 0:0. „Jinak ale nemám našim hráčům co vytknout,“ prohlásil Jelínek. čtk, kzr Branky a nahrávky: 7. Hašek, 10. Pazourek (Janků), 60. F. Mrázek (A. Nedorost) -22. Štrba (P. Ton), 44. Vaic (P. Ton), 52. Vykoukal (Netík), 65. Jan Hanzlík (Vykoukal). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Čížek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 5932. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 - 0:1.

Litvínov - Slavia 2:3

Branky a nahrávky: 20. Reichel, 50. Rindoš (Jenáček) - 12. Sup (Micka), 27. Beránek (D. Hruška), 35. Bednář (Vondrka). Rozhodčí: Rejthar - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3515. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:0.

Petr Rosol (Litvínov): „Začali jsme zbytečně opatrně. Ve druhé třetině jsme neproměnili dvě gólovky a naproti tomu dvakrát inkasovali.“ Jiří Kalous (Slavia): „Utkání bylo plné zvratů. První třetina byla vyrovnaná, ale v druhé jsme byli lepší. Stálo při nás štěstí, když Litvínovu nevycházela koncovka.“

České Budějovice - Kladno 3:2

Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Mertl), 39. Veselý (Vak), 58. Brabenec (Vydarený) - 15. Kalla (Tenkrát), 59. Bělohlav (Martin Procházka).

Rozhodčí: Turčan - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5296. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.

Milan Černý (Č. Budějovice): „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, a přestože jsme dobře začali, pustili jsme soupeře z nepochopitelných důvodů do vedení. Dokázali jsme otočit, ale v závěru jsme si zápas zkomplikovali.“ Zdeněk Müller (Kladno): „Ve druhé třetině nás Budějovičtí dostali pod tlak a dali nám dva góly..“

K. Vary - Vítkovice 2:1

Branky a nahrávka: 40. Kumstát (Skuhravý), 57. Jiří Hanzlík (Kumstát) - 34. Ujčík z trest. střílení. Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3280. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Zdeněk Venera (K. Vary): „Pro vývoj zápasu byl asi rozhodující vyrovnávací gól Kumstáta ve 40. minutě. Vítězství je vydřené, stálo nás spoustu sil.“ Miroslav Fryčer (Vítkovice): „Dáváme málo gólů, s jedním gólem se nemůže vyhrávat.“

Třinec - Plzeň 4:1

Branky a nahrávky: 1. Tomík (Štefanka), 3. Korhoň (Skořepa), 26. Tomík (Steber), 54. Korhoň (Sekeráš) - 5. Laš (Jasečko). Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 11:10. Bez využití. Diváci: 3284. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Rozhodující byl úvod, kdy jsme vstřelili dvě branky. Plzeň po snížení ožila a zatlačila nás, ale my jsem to ustáli.“ František Černý (Plzeň): „Zápas ovlivnil začátek, když jsme inkasovali dva nešťastné góly.“

***

Událost kola

* Rychlý střelec Tomík. Slovenský útočník Třince dal před dvěma týdny gól Litvínovu už ve 14. sekundě, včera proti Plzni byl jen o osmadvacet vteřin pomalejší. Ze statistik vyplývá, že Tomík skóroval čtyřikrát do páté minuty!

Hvězdy kola

1. Lukáš MENSATOR (K. Vary). Vítkovickým hokejistům povolil jediný gól.

2. Jan HANZLÍK (Sparta). Sparťanský obránce rozhodl gólem v prodloužení.

3. Róbert Tomík (Třinec). Dvěma trefami porazil Plzeň.

14. HC Geus Okna Kladno 8 0 1 1 6 16:31 3

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.