Třinec smetl Liberec a je v čele

LIBEREC Hokejisté Třince zvítězili v předehrávaném utkání 10. kola Tipsport extraligy na ledě Liberce vysoko 5:0 a dostali se do čela tabulky o skóre před České Budějovice. Mountfield může Oceláře dnes opět předstihnout, pokud na vlastním ledě bude bodovat s pražskou Spartou.

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se zaskvěl Kanaďan Bryan McGregor. Gólman Martin Vojtek vychytal své první čisté konto v sezoně.

„Zápas jsme velmi dobře rozehráli a dostali se do vedení,“ hodnotil třinecký trenér Břetislav Kopřiva. „Druhá třetina byla také hrozně důležitá, protože tam byla spousta vyloučených, přesilovky soupeře jsme udrželi a do třetí třetiny se zase hra srovnala. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát,“ dodal.

To asistent libereckého kouče Filip Pešán nebyl spokojen. „Měli jsme strašidelný vstup do utkání. I když jsme se na to připravovali, tak jsme první třetinu absolutně nezvládli a soupeř dominoval v naší obranné třetině.“

***

Branky a nahrávky: 6. Adamský (Peterek, Hudec), 11. McGregor (Polák, Varaďa), 51. M. Růžička (Kohn, McGregor), 56. M. Růžička (Kohn, McGregor), 58. McGregor (Krajíček, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Holub (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:3. Diváci: 3051.

Dnešní program 10. kola: 17.30 Plzeň -Mladá Boleslav, 18.00 Pardubice - Brno, Karlovy Vary - Litvínov, 18.10 České Budějovice - Sparta, 18.15 Slavia - Kladno.