Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: trable kopírujícího Chovance i pohled do luxusní Deppovy kuchyně

Česko

  19:14
PRAHA - Radostí dnes zavýskli ti, kteří milují pravé podzimní plískanice. Radostí ovšem nevýskal ministr vnitra Milan Chovanec, protože vyšlo najevo, že při psaní diplomky opisoval. A dnes se opět vzpomínalo na bývalého prezidenta Václava Havla.

Depp si koupil penthouse v budově navržené Claudem Beelmanem přibližně před deseti lety foto: Partners Trust

Václav Havel, který zemřel skoro před pěti lety, by se ve středu dožil osmdesáti let. Vašku, vrať se! napsala bývalá první dáma Dagmar Havlová na obří rudé srdce, které bylo odhaleno na novém pražském náměstí Václava Havla u Národního divadla. Více zde:

Piazetta Národního divadla nese nový název: náměstí Václava Havla. Na srdce napsala Dagmar Havlová vzkaz „Vašku, vrať se! Dáša“.

Jak vzpomínají osobnosti na Václava Havla?

Zklamalo mě, když prezidenta moje argumenty nepřesvědčily, vzpomíná Grygar

Dal jsem Václavovi do pokoje mříž, aby nebyl návrat takový šok, říká architekt Milunić

Byla s ním vždy legrace, jako když mě donutil tančit, říká Vladimír Dlouhý

Měl jsem sepsat Vaškův majetek. Zadržela mě kvůli tomu policie, říká Marhoul

Unikátní projekt serveru Lidovky.cz a vzpomínky 80 osobností k příležitosti 80 nedožitých let Václava Havla si můžete prohlédnout ZDE:

80 let od narození Václava Havla

Do problémů se dostal ministr vnitra Milan Chovanec, Piráti přišli s tím, že opsal diplomku na plzeňských právech (už zase ta prokletá plzeňská práva...!). Chovanec zareagoval popuzeně, jde podle něj o předvolební boj a navíc přispěchal s pozoruhodným vysvětlením. To, že zkopíroval celé pasáže v úvodu své práce prý na straně 45 přiznává.

„Když se na tu bakalářkou práci podíváte, tak když Chovanec používá citace v textu, odkazuje na zdroje, které má vzadu – v jiných částech, ale ty první stránky prostě okopíroval ze studentského webu pro výpisky k maturitě,“ říká pro server Lidovky.cz šéf Pirátů Ivan Bartoš. „V okopírovaném úvodu to však nemůže alibisticky hodit na ten odkaz, který je podle něj na straně 45. Každý pedagog mu to omlátí o hlavu.“

Během dne jsme přinesli tyto zprávy:

Novák vyslechl utajované informace. Číhá na Hradě další bezpečnostní riziko?

Nové metro stojí 433 milionů za rok. Lidé i nemocnice žádají všechny vlaky až do Motola

Videa IS? Měli bychom zveřejňovat jen ta objevná, říká nový ředitel Svobodné Evropy

Ani jedno auto Uberu neprošlo kontrolou. Firma pak inspektorům zablokovala účty
Řidiči využívající aplikaci Uber tvrdě narazili při magistrátní kontrole. V pátek 23. září si inspektoři zavolali jedenáct těchto „taxíků“. Deset šoférů zřejmě čekají vysoké pokuty kvůli chybějícím oprávněním, jeden z řidičů raději inspektora vysadil. Došlo i na zablokování klientských účtů.

A vyslali jsme redaktora Roberta Sattlera, aby vyzkoušel, jaké to je jezdit na kole opilý, tedy s 0,8 promile. Jak dopadl? Reportáž psal poněkud delší dobu než obvykle a nějak se mu pletla písmena na klávesnici - jeho text můžete shovívavě posoudit ZDE:

Po pěti panácích skotské whiskey a jednom již zmíněném pivu se má nálada...
„Chci prosadit, aby lidé na vinařských stezkách a venkově mohli před jízdou na...
Pády na mokrém dopravním hřišti se to hemžilo i před požitím alkoholu, natož po...
Autoklub České republiky se rozhodl na dopravním hřišti Muzea Policie ČR...

Ve sportu na sebe upozornily ženy. Krásné tenistce Marii Šarapovové svitla naděje, na kurty by se mohla vrátit dříve, rozhodla o tom sportovní arbitráž. To chybující asistentka dostala trest na 4 zápasy. Pořád je ale jednou z nejlepších, zní z komise rozhodčích. „Sama Lucie připustila, že to byla chyba. Myslela si, že hráč Sparty hrál úmyslně, že to nebyla jen teč. Když to viděla v televizi, přiznala, že to byla její chyba. Navíc Hyčka bránil ve hře brankáři, už kvůli tomu se měl ofsajd mávat,“ řekl šéf komise Michael Listkiewicz. A sexistické výroky sparťanů na adresu paní rozhodčí řeší už i v USA i Anglii - více zde.

Zajímá vás, jak se žije v Thajsku? Největší problém Thajska je obchod s lidmi a otrokářství, říká Čech - další díl speciálního seriálu na serveru Lidovky.cz čtěte zde.

Zajímá vás, jak bydlel Johnny Depp? Do jeho bytečku nakoukli realitní makléři, protože slavný herec své bydlo prodává kvůli rozvodu. Luxusní byt v Los Angeles ve stylu art deco je k mání za skoro 13 milionů dolarů, kdybyste měli zájem - více zde.

Sídlo je složené z pěti původních střešních bytů, které byly propojeny v jeden...
Ložnice ve stylu art deco
Obrovská jídelna uprostřed bytu
Herec Johnny Depp prodává svůj byt

Zajímá vás, jak si udělat opravdu skvělou marmeládu? Poradí šéfkuchař restaurace Grand Cru Jan Punčochář - více zde:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!