6. května 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Posuneme limity vyprávění.‘ Rapper Kayne West chystá seriál o sobě z alternativní reality

Kanye West na předávání cen MTV v Madison Square Garden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanye West na předávání cen MTV v Madison Square Garden. | foto: Reuters

Podivný projekt. Rapper Kanye West, známý egomaniak, chystá nový seriál. Psychedelické sci-fi dílo Vesmír všeho (Omniverse) bude zkoumat koncept lidského ega a různých perspektiv. Hlavní postavou bude sám Kanye, ale zahraje si ho Jaden Smith, syn Willa Smithe. Seriál se ani nezačal natáčet, ale tvůrci už o něm šíří velkolepá prohlášení.

Televize Showtime oznámila, že ve spolupráci s rapperem Kanyem Westem chystá seriál Vesmír všeho. Ten se bude odehrávat v alternativní realitě, kde hlavní postavou bude mladší verze Kayneho Westa v podání Jadena Smithe (Po zániku země, Karate Kid). Není divu, protože celý seriál produkuje filmová společnost Westbrook Entertainment, která patří Willu Smithovi a jeho manželce Jadě.

Kanye West na předávání cen MTV v Madison Square Garden.
Muzikant Kanye West a Kim Kardashian na Met Gala v New Yorku.


O konkrétním ději zatím žádné detaily nejsou. Každý z půlhodinových dílů má ale přinést jiný náhled na možnosti perspektivy. Podle Showtime má první série „prozkoumávat lidské ego očima Kanyeho Westa z alternativní reality“. Zní to možná jako vtip, ale je myšlen vážně.

Scenáristou seriálu je nováček Lee Song-čin (seriál Sillicon Valley). „Jsem nadšen a potěšen z možnosti spolupracovat se všemi zúčastněnými, abychom představili alternativní očima mladého muže, kterým je shodou náhod Kayne West. Vesmír všeho není o našem vesmíru a ani o našem Kanye Westovi. Chceme totiž nabídnout nový pohled na alternativní realitu a vědomí. Chceme v půlhodině každého dílu posunout limity vyprávění,“ sdělil Song-čin v rozhovoru pro magazín Deadline.

Bude zajímavé sledovat, co z Vesmíru všeho nakonec vznikne. Dost možná z něho totiž nakonec bude jen další platforma pro výlevy rappera, který je svým egem pověstný. Možná nás ale Kanye nakonec všechny překvapí.