Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN 101: Nejlepší recepty michelinského kuchaře Pauluse

Názory

  13:00
PRAHA - 101 jídel, která si můžete připravit podle rad toho nejpovolanějšího. Ve spolupráci s šéfkuchařem Romanem Paulusem, který letos obhájil prestižní michelinskou hvězdu, připravily LN novou publikaci.

SPECIÁL LN 101: Nejlepší recepty michelinského kuchaře Pauluse foto: Lidové noviny

Nejlepší recepty michelinského kuchaře Romana Pauluse, tak se jmenuje nejnovější publikace z ediční řady 101, kterou pro vás připravuje redakce Lidových novin.

Chceme naučit čtenáře vařit s respektem

Tentokrát přináší užitečné rady, tipy a recepty šéfkuchaře restaurace pražského hotelu Alcron Romana Pauluse. S jeho návody na vybraná jídla se čtenáři týden co týden seznamují na stránkách LN – nejprve v magazínu Pátek a později v sobotní příloze Relax.

“Když jsme s Romanem Paulusem začali seriál připravovat, řekli jsme si, že nechceme dělat jen další kuchařku, ale pokusíme se čtenáře naučit vařit s respektem k surovinám a sezoně,” říká autorka kuchařky Iva Pospíšilová.

Šéfkuchař, který v letošním roce jako jeden ze dvou českých kuchařů obhájil nejprestižnější gurmánské ocenění – michelinskou hvězdu –, na více než 140 stranách vysvětluje, jak sezonní suroviny používat, ale učí třeba i to, jak na špičkové úrovni připravit docela obyčejná jídla (například míchaná vajíčka nebo vývar), upéct kachnu, vykostit rybu či uvařit některé speciality z různých koutů světa.

Trend vaření ze sezonních surovin, oblíbený zatím hlavně v kuchyních věhlasných šéfkuchařů, se autoři snažili přenést do běžné kuchyně, řadě receptů ale naopak nechybí alcronská noblesa a sáhnete po nich hlavně při slavnostnějších příležitostech.
Publikace má 148 stran, obsahuje více než 100 receptů a stojí 59 Kč.

Speciál LN 101

Nesehnali jste speciál Lidových novin ve své trafice?

  • Objednejte si jej do své schránky. Pošlete SMS ve tvaru LN MICHB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO PSC MESTO (vzor: LN MICHB jan novak jindrisska 16 11000 praha 1) na číslo 902 11 a my vám jej doručíme.
  • Všechny speciály 101 Lidových novin zakoupíte také v Servis centru - MAFRASHOP, Karla Engliše 11, 150 00 Praha 5, otevírací doba po-pá 9-18 hod., tel.: 225 063 111
  • Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora. Konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po-pá 9.00-16.00), www.platmobilem.cz.
Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat