Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když Pitt a Di Caprio sousedí s obětí Mansonova kultu. Podívejte se na ukázku nového Tarantinova filmu

Kultura

  14:00
LOS ANGELES - Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) se děly věci! Píše se rok 1969 a v lesku filmových kamer hledají štěstí herci. Ve stínu ale vyčkává vražedný kult. Podle nové ukázky lze usuzovat, že i již devátý Tarantinův film pojede ve stejném duchu, v jakém byly ty předchozí - silné herecké výkony v divoké jízdě, která se nebere příliš vážně. Film zamíří do českých kin 3. srpna.

Cliff Booth (Brad Pitt) a Rick Dalton (Leonardo DiCaprio). Foto z natáčení snímku Once Upon a Time in Hollywood. Režie: Quentin Tarantino. foto: Sony Pictures

Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) je dohasínající hvězda westernových seriálů, pro kterou už moderní doba roku 1969 nemá místo. Ta nejlepšího kamaráda má svého vlastního kaskadérského dvojníka Cliffa Bootha (Brad Pitt). „Oba se neúspěšně snaží prosadit v Hollywoodu, který již nepoznávají. Ale Rick má velmi slavnou sousedku... Sharon Tateovou,“ uvedlo studio Sony Pictures v tiskovém prohlášení již loni v březnu.

Margot Robbieová jako Sharon Tateová. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time...
Leonardo DiCaprio jako herec Rick Dalton. Foto z natáčení snímku Once Upon a...

‚Quentin Tarantino je kr**én,‘ cituje Playboy skladatele Ennia Morriconeho. Ten vyjádření popírá

Sharon Tateová (Margot Robbieová), tehdy manželka režiséra Romana Polanského, je nejslavnější obětí šíleného Charlese Mansona (Damon Herriman) a jeho následovníků. Skupina během dvou dní v srpnu 1969 povraždila v Los Angeles sedm lidí, Tateové tehdy bylo 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Manson byl odsouzen k doživotí a loni v listopadu ve věku 83 let zemřel.

18.března 2019 v 16:56, příspěvek archivován: 21.března 2019 v 10:49

Ve hvězdně obsazeném filmu si kromě Brada Pitta, Leonarda DiCapria a Margot Robbiové zahrají například i Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth nebo Timothy Olyphant.

Quentin Tarantino je americký režisér scenárista a herec. Nějaký čas se živil tím, že uváděl hosty v jednom z amerických pornokin. Na svém režijním kontě má dvanáct filmů. Obdržel dva Oscary - jeden za scénář ke snímku Pulp Fiction - historky z podsvětí (1999) a druhý za scénář k filmu Nespoutaný Django (2012).