Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Církev se chce vyjádřit k využití kmenových buněk

Věda

  16:54
ŘÍM - Vatikán uspořádá na podzim mezinárodní kolokvium o využití kmenových buněk dospělých při léčení degenerativních onemocnění.

Kmenové buňky foto: Shutterstock

Kmenové buňky dospělých by měly nahradit odebírání kmenových buněk z embryí, které Vatikán neschvaluje.

Církev "chce vyjít vstříc velmi důležitému požadavku nemocných lidí, kteří žijí v utrpení", vysvětlil předseda Papežské rady pro kulturu kardinál Gianfranco Ravasi na tiskové konferenci v Římě.

Církev chce ukázat, že "nemá negativní postoj k novinkám v bioetice, ale chce naopak dosvědčit svůj pozitivní postoj a schopnost něco navrhnout", řekl.

KOLOKVIUM

Kolokvia, které se bude konat 9.-11.listopadu ve Vatikánu, se mají zúčastnit politici, biskupové, velvyslanci, experti a vědci.
Na kolokviu nazvaném "kmenové buňky dospělých, klíč k budoucnosti zdraví a léčení všeho lidstva" budou mít vědci zabývající se léčením pomocí embryonálních buněk možnost vyjádřit různé názory.

Výzkum kmenových buněk dospělých "může ulevit lidskému utrpení tím, že odblokuje uzdravovací moc lidského těla, a především je možné to udělat bez toho, že by se zničil jiný lidský život", vysvětlila Robin L.Smithová z americké biofarmaceutické společnosti NeoStem, která v této oblasti navázala s Vatikánem spolupráci.

Na dotaz, jak na to reagují západní vlády, z nichž některé financují výzkum zahrnující odběr embryonálních buněk, zástupce Papežské rady pro kulturu Tomasz Trafny odpověděl, že církev "se nechce stavět proti žádné vládě a respektuje je.

Autoři: ,

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat