Pátek 18. září 2020svátek má Kryštof 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: velký pracovní prostor, terasa a secesní zrcadlo

Pohled na dům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na dům | foto: David Maštálka

Světlo, vůně, výhled a pocit bezpečí. To jsou veličiny, které preferuje designérka a zakladatelka českého papírnictví Papelote Kateřina Šachová. „Nejraději mám doma zrcadla, zvláště jedno v dřevěném secesním rámu,“ říká.

„Kde se doma cítím nejlépe? To záleží na situaci a mém rozpoložení. Při nedělní snídani u stolu v kuchyni, unavená v posteli, s kávou na okně, zmrzlá u kamen, při hře na koberci v obýváku,“ umívá se designérka a říká, že to, co má doma nejraději, je světlo, vůně, výhled a pocit bezpečí.

Doplňky do bytu pořizuje, aniž by za ně platila. Sbírá je totiž v přírodě. „Nejvíce doplňků v našem domově si přinášíme z přírody. Zdarma. Domov máme plný kamínků, klacíků, šišek, mušlí… a pak doma máme samozřejmě věci z Papelote,“ vysvětluje. 

Pracovna
Posezení

S věcmi od popelnic také nemá problém. „Mám jeden starý dřevěný šuplík ještě z dob vysokoškolského studia. A dřevěnou bedýnku na ovoce s krásnou šablonovou typografií. Jinak se mi ale asi nic nelíbilo natolik, abych měla potřebu si to brát domů,“ upřesňuje propagátorka českých výrobků. 

Její domov je také plný zrcadel. „Jedno velké ve starém dřevěném secesním rámu, který jsme dostali od manželovy maminky. Stěhuje se s námi z místa na místo a je plné střípků našeho života, fotek našich blízkých, vzpomínek. A zrcadlo, které jsem dostala k osmnáctinám od mého táty, který už nežije a každý den mi ho zrcadlí,“ říká na konec. 

Designérka a zakladatelka českého papírnictví Papelote Kateřina Šachová

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....