Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Samurajové, superhrdinové a sci-fi. Návrhářka Vaverová přichází s novou kolekcí

Design

  5:20
Česká návrhářka Monika Vaverová, která ve svém studiu MIMO Space vytváří epické kostýmy pro umělce, film a reklamu, přichází s novou unikátní pánskou módou. Inspiraci pro autorskou kolekci #BeTheHero čerpala z japonské kultury, bojových umění, komixových superhrdinů a science fiction.

Samurajové, superhrdinové a sci-fi. Návrhářka Vaverová přichází s novou kolekcí foto: Michal Dědič

„Mám ve svém okolí spoustu mužů, kteří jsou v mých očích opravdoví hrdinové. Jde o hodnoty, které uznávají a řídí se jimi, cíle, které si stanovili a jdou za nimi, stejně oddaně jako Samurajové a jejich morální kodex bušidó,” popisuje návrhářka. 

Sezony jsou minulostí. Návrhářka Pešková představila na MBPFW kolekci plnou ženského minimalismu

A dodává: „Každý z nás má svou cestu válečníka, obzvlášť v dnešní době, kdy bojujeme s novou érou – datovou, technologickou. Hledáme různé metody sebepoznání, a přitom zapomínáme na vlastní intuici, přirozenost. Mým cílem je probouzet v každém muži zdravé sebevědomí a tím najít jeho vnitřního hrdinu.“

Kolekce obsahuje 20 modelů ve třech barevných variantách – černá Samurai Black,...
Samurajové, superhrdinové a sci-fi. Návrhářka Vaverová přichází s novou kolekcí

Bojové umění a Japonsko

Design nejnovější pánské módy postavila Vaverová na svých třech zálibách – bojovém umění a s ním spjaté japonské kultuře, superhrdinech a science fiction. Inspirovalo ji spojení módního stylu Techwear založeného na technických funkčních prvcích v kombinaci s čistým a neotřelým vizuálem. Jednotícím prvkem jsou superhrdinské rysy. 

Kolekce obsahuje 20 modelů ve třech barevných variantách – černá Samurai Black, olivová Urban Green a béžová Desert Light. Zužitkovala v ní na 10 let zkušeností tvorby stagewear kostýmů pro umělce, film a reklamu, kde jsou stěžejní unikátní design, trvanlivost a praktičnost. Zvolila proto funkční materiály jako neopren a coolpass či stretchové látky vhodné pro pohyb. 

Autor:
Témata: superhrdina