Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začíná festival Open House Praha 2020. Kvůli koronaviru bude akce komornější

Design

  5:27
Šestý ročník festivalu Open House Praha 2020 proběhne tentokrát kvůli pandemii koronaviru za netradičních okolností. Už v úterý 1. září bude festival zahájen doprovodným programem, který se ponese v komorním duchu.

Dům Radost foto: Jakub Čuška

Braasi factory
Kasárny Karlín

„Rozhodli jsme se reagovat na aktuální situaci sérií tematických akcí, které rozšiřují hlavní program festivalu a nechávají návštěvníky zažívat architekturu jinak,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková. 

Open House Praha 2020

Vstup do všech budov či areálů je zdarma bez nutnosti předchozí rezervace. Trasu je možné si i letos naplánovat díky spojení s Mapy.cz, kde budou v týdnu před festivalem a o víkendu k dohledání všechny festivalové objekty. Celý program najdete ZDE.

V domě Radost se od úterý 1. září otevře festivalové infocentrum, kde bude možné si zakoupit tištěného průvodce. O víkendu 5. a 6. září bude zdarma zpřístupněno více než 70 objektů po celé Praze, od historických či industriálních památek, po moderní kancelářské či rezidenční budovy a prostory.

Víkendový svátek architektury představí celkem 30 budov a prostorů, které se letos zapojují do Open House Praha úplně poprvé. „Doporučujeme návštěvníkům, aby využili příležitost a zavítali na prohlídku budov i v okrajových městských částech jako jsou Staré Ďáblice, Strašnice či Nusle, kde jsme se v rámci programu snažili vytvořit příjemné procházkové okruhy,“ říká ředitelka festivaluá. 

V Nuslích se návštěvníci mohou těšit například na Nuselskou radnici, areál Nuselského pivovaru, Divadlo Na Fidlovačce a bývalý Palác kultury, dnes Kongresové centrum Praha. Tradičním tématem je i funerální architektura.

Nuselský pivovar
Autor: