Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Jiří Štift, známý i z MasterChefa, otevře na podzim novou restauraci. ‚Na menu bude celá Asie‘

Jídlo

  6:42aktualizováno  8:22
PRAHA - „Budu otevírat dokonce dvě restaurace, ale abych nepředbíhal. Letos na podzim otevřeme restauraci Sia zaměřenou na asijské kuchyni,“ řekl serveru Lidovky.cz jeden z nejlepších českých šéfkuchařů Jiří Štif, který se na gastronomickou scénu vrací po delší odmlce.

Jiří Štift foto: Muži sobě

„Teď jsem měl, jak rád říkám, kreativní pauzu. Takovou rodičovskou dovolenou, takže částečně se starám o syna a částečně o to, abychom úspěšně otevřeli restauraci, “ říká šéfkuchař.

Kouzlo asijské kuchyně? Různorodost surovin i chutí, říká šéfkuchař Štift

Restaurace Sia bude sousedit s hotelem Marriontt v pražské ulici V Celnici. Ačkoli bude podnik na luxusní adrese v designovém prostoru historického Šporkovského paláce, má být otevřen všem. „Na menu bude průřez celou asijskou kuchyní, budeme připravovat mimo jiné pekinskou kachnu, určitě tam bude prostor, kde budeme připravovat čínské dim sum, bude tam wok i japonský gril. V restauraci by mělo mít 230 míst, takže bude poměrně velká, ale chceme dělat dostupnou gastronomii.“ Na internetu už se objevily první inzeráty na nové pracovní pozice v restauraci.

Jméno Jiří Štift září na gastronomickém nebi už delší dobu.. Televizní diváci ho znají především jako porotce ze soutěže MasterChef, gurmáni o mnoho déle. A to jako jednoho a to jako jednoho z nejlepších českých šéfkuchařů, který po Zdeňku Pohlreichovi převzal restauraci Alcron. Poté byl šéfkuchařem vyhlášené restaurace Essensia v pražském Mandarin Hotel Oriental, ze kterého odešel na rodičovskou dovolenou.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...