24. února 2019 5:43 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Víkendům vládnou brunche. Kam zajít v Praze na ty nejlepší?

Brunch (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brunch (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Babičky vždy říkaly, že snídaně je základ. Po ránu bychom se prostě neměli odbývat, v pracovní dny je to sice složité, ale co o víkendu? Ačkoli u nás zatím „breakfast all day“ běžným konceptem není, víkendové dopolední brunche si pomalu, ale jistě získávají své příznivce.

Crème de la Crème
Salon na Národní znají Pražáci spíše jako zmrzlinové království, nedávno zde ale přidali do repertoáru snídaně a to opravdu velkoryse. Snídani si tady totiž můžete dát od rána do večera. Pochutnat si můžete na obložených chlebech, sladkých i slaných palačinkách nebo řeckém jogurtu s granolou. A bestseller? Určitě lehce opečený chleba s s míchanými vejci a lososem. 

Opečený chleba s míchanými vajíčky a lososem

Café Lounge
Francouzské toasty, houbové ragú, ale dáte si tu i žemlovku. Útulná kavárna na Újezdě podává snídaně ve všední dny do 11 hodin, ovšem o víkendu můžete snídat až do pozdních odpoledních hodin. 

Francouzský toast

V Zátiší
Luxusní restaurace u Betlémského náměstí není cenově tak nedostupná, jak by se na první pohled mohlo zdát, zvlášť pokud sem zavítáte v neděli na dlouhou a bohatou dopolední snídani, které restaurace podává od 11 do 15 hodin. Ochutnat můžete oblíbené snídaňové a obědové položky z menu, například vejce Benedikt, pečená masa a chybět nebudou ani dezerty. 

Brunch v restauraci V Zátiší

Eska 
Chleby je karlínský podnik patřící do skupiny Ambiente vyhlášený. Jsou křupavé, voní a ať si na ně dáte cokoli, chutnají skvěle. Eska má většinou o víkendu dopoledne plno, doporučujeme proto udělat rezervaci. A odměna? Pokud jste jen trochu nostalgičtí, dejte si loupák s termixem. 

Chleba vytažený z pece

Bistro Proti Proudu
Karlínské bistro je svými snídaňovými sety vyhlášené. Můžete si dopřát obložený chleba s avokádem, nebo si pochutnat na rohlíku s máslem a marmeládou, k tomu si dát hrnek horkého kakaa a zavzpomínat na dětství. Nabídka je opravdu velkorysá. 

Snídaně v Bistru Proti Proudu

If Café
Stylová kavárna, která proslula především díky dezertům cukrářky Ivety Fabešové. Ta se inspirovala pařížskými cukrárenskými trendy, takže v nabídce najdete makronky, chocolate mousse i croissanty. Ale nejen ty, za pozornost určitě stojí i „slaná“ snídaňová nabídka.

Snídaně v If Café

La Rotonde
Šampaňské a ústřice. Brunchové menu připravil šéf v restauraci hotelu Alcron připravil samozřejmě šéfkuchař Roman Paulus. Hosté se tedy mohou těšit na hodování ve velkém stylu, v nabídce je totiž i pečené kachna a mořské plody. Brunche se v restauraci podávají od 12 do půl čtvrté. 

Ústřice k snídani? Nakonec proč ne

Bistro 8
Bistro 8 existuje na gastromapě vlastně dvakrát, jedno najdete na Letné, to druhé na Vinohradech. A do kterého zajít na víkendový brunch? To je úplně jedno, záleží, kam to máte blíže. Těšit se můžete na domáčí pomazánky, vejce na všechny možné způsoby. 

Snídaňový tác v Bistru8


Café Savoy 
Tenhle podnik je klasika. Když zajdete sem, máte jistotu, že dostanete skvělou kávu a snídani přesně podle vašich představ. A z čeho budete vybírat? Na menu je česká, francouzská, anglická a dravá snídaně. Nechybí ani vejce Benedikt a nebo párky Savoy s křenem. 

Vejce Benedikt

Coffee Room
Pokud milujete arašídové máslo, tohle bistro si zamilujete. K snídani si zde totiž můžete dát chleba namazaný právě máslem z arašídů, které ještě navíc pokrývají plátky banánů. Za zmínku také stojí obložený chleba s avokádem.

Obložený chleba s avokádem
apeAlena Pecháčková

Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?
Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?

Ráda bych se zeptala žen, které už to mají za sebou. měly jste po porodu chuť přijímat návštěvy rodiny (ze strany partnera vlastně trochu cizí lidi) doma? Mám trochu představu, že budu potřebovat dost času se sžít s miminkem, trénovat kojení, možná budu ve stresu, když bude chtít mimčo tahat někdo jiný. Jak jste to řešily případně? Jak si nastavit hranice?

Najdete na Lidovky.cz