Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina -2 °C mlha Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Saúdská Arábie má první kavárnu, kam mohou zákazníci se psy

Pes v restauraci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes v restauraci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

RIJÁD Majitelé psů v Saúdské Arábii si už několik měsíců mohou dopřát šálek kávy ve společnosti svého mazlíčka v úplně první kavárně, která v této konzervativní zemi povoluje vstup psů. Islám totiž pokládá psy - na rozdíl od koček - za nečistá zvířata, a tak v Saúdské Arábii nemají lidé se psy dovoleno chodit na většinu veřejných míst, napsala agentura AFP.

Ale kavárna The Barking Lot, která zahájila provoz letos v červnu v pobřežním městě Chubar, potěšila milovníky zvířat v zemi, kde existuje jen málo míst, kam mohou své psí miláčky vzít.

Nechvalně proslulá saúdskoarabská náboženská policie svého času zakazovala venčení psů s odůvodněním, že ho muži zneužívají jako záminku k namlouvání žen. Ale tento zákaz obyvatelé čím dál tím častěji obcházejí a psí mazlíčci začínají být v Saúdské Arábii viděni čím dál tím častěji.

V několika městech dokonce vznikly zvířecí útulky a v rychle se modernizujícím království začala nabírat na oblibě adopce opuštěných zvířat.

Majitelka kavárny Dalál Ahmadová pochází z Kuvajtu. Nápad otevřít podnik, kam budou moci přijít majitelé i se svým psem, dostala při jedné z návštěv v Saúdské Arábii. „Přijela jsem do Saúdské Arábie i se svým psem, ale nedovolili mi jít s ním na procházku po pláži,“ řekla AFP. „Byla jsem z toho smutná a rozhodla jsem se, že otevřu kavárnu pro lidi, co mají psy - i pro ty, co je nemají,“ vysvětlila.

V kavárně se nyní schází převážně mladá klientela složená z mužů a žen, a jejich psů všech ras a velikostí. Ti si mohou dopřát i koupel a sušení v části podniku vyhrazené péči o psy.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!