Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Saúdská Arábie má první kavárnu, kam mohou zákazníci se psy

Pes v restauraci (ilustrační foto) foto: Shutterstock

RIJÁD - Majitelé psů v Saúdské Arábii si už několik měsíců mohou dopřát šálek kávy ve společnosti svého mazlíčka v úplně první kavárně, která v této konzervativní zemi povoluje vstup psů. Islám totiž pokládá psy - na rozdíl od koček - za nečistá zvířata, a tak v Saúdské Arábii nemají lidé se psy dovoleno chodit na většinu veřejných míst, napsala agentura AFP.
  5:48

Ale kavárna The Barking Lot, která zahájila provoz letos v červnu v pobřežním městě Chubar, potěšila milovníky zvířat v zemi, kde existuje jen málo míst, kam mohou své psí miláčky vzít.

Nechvalně proslulá saúdskoarabská náboženská policie svého času zakazovala venčení psů s odůvodněním, že ho muži zneužívají jako záminku k namlouvání žen. Ale tento zákaz obyvatelé čím dál tím častěji obcházejí a psí mazlíčci začínají být v Saúdské Arábii viděni čím dál tím častěji.

V několika městech dokonce vznikly zvířecí útulky a v rychle se modernizujícím království začala nabírat na oblibě adopce opuštěných zvířat.

Majitelka kavárny Dalál Ahmadová pochází z Kuvajtu. Nápad otevřít podnik, kam budou moci přijít majitelé i se svým psem, dostala při jedné z návštěv v Saúdské Arábii. „Přijela jsem do Saúdské Arábie i se svým psem, ale nedovolili mi jít s ním na procházku po pláži,“ řekla AFP. „Byla jsem z toho smutná a rozhodla jsem se, že otevřu kavárnu pro lidi, co mají psy - i pro ty, co je nemají,“ vysvětlila.

V kavárně se nyní schází převážně mladá klientela složená z mužů a žen, a jejich psů všech ras a velikostí. Ti si mohou dopřát i koupel a sušení v části podniku vyhrazené péči o psy.

Autor:

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...