Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mexičtí pašeráci schovali drogy do sudů s ostrou chilli omáčkou

Magazín

  6:00
MEXIKO - Mexiko je proslulé svými pálivými omáčkami a nechvalně proslulé pašováním drog. Místní pašeráci se rozhodli tyto dvě věci zkombinovat - což zjistilo mexické námořnictvo, když tento týden na lodi plující z Ekvádoru objevilo narkotika v barelech ostré omáčky, napsal list The Times.
Kokain (ilustrační foto)

Kokain (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Podle jeho informací zabavilo vojenské námořnictvo 217 plastových barelů ostré chilli omáčky, v níž plavaly pevně uzavřené balíčky kokainu. Droga měla z mexického přístavu Manzanillo putovat do Mazatlánu v mexickém státě Sinaloa. Ten je domovským teritoriem Joaquína Guzmána řečeného „Prcek“, šéfa drogového kartelu ze Sinaloy.

Guzmánovi se už dvakrát podařilo uprchnout z vězení s maximální ostrahou. Poté, co byl před šesti měsíci opět dopaden, je nyní zadržován nedaleko texaské hranice a předpokládá se, že bude vydán do Spojených států. Tam ho čeká obvinění z praní špinavých peněz, vydírání a vražd.

Jedna z nejbrutálnějších válek

Jeho kartel dál funguje pod vedením Guzmánových pobočníků. Drogová válka v Mexiku si za poslední desetiletí vyžádala asi 100 tisíc obětí; dalších 25 tisíc osob zmizelo a pravděpodobně jsou rovněž mrtví.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!