18. července 2016 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mexičtí pašeráci schovali drogy do sudů s ostrou chilli omáčkou

Kokain (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kokain (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MEXIKO Mexiko je proslulé svými pálivými omáčkami a nechvalně proslulé pašováním drog. Místní pašeráci se rozhodli tyto dvě věci zkombinovat - což zjistilo mexické námořnictvo, když tento týden na lodi plující z Ekvádoru objevilo narkotika v barelech ostré omáčky, napsal list The Times.

Podle jeho informací zabavilo vojenské námořnictvo 217 plastových barelů ostré chilli omáčky, v níž plavaly pevně uzavřené balíčky kokainu. Droga měla z mexického přístavu Manzanillo putovat do Mazatlánu v mexickém státě Sinaloa. Ten je domovským teritoriem Joaquína Guzmána řečeného „Prcek“, šéfa drogového kartelu ze Sinaloy.

Guzmánovi se už dvakrát podařilo uprchnout z vězení s maximální ostrahou. Poté, co byl před šesti měsíci opět dopaden, je nyní zadržován nedaleko texaské hranice a předpokládá se, že bude vydán do Spojených států. Tam ho čeká obvinění z praní špinavých peněz, vydírání a vražd.

Jedna z nejbrutálnějších válek

Jeho kartel dál funguje pod vedením Guzmánových pobočníků. Drogová válka v Mexiku si za poslední desetiletí vyžádala asi 100 tisíc obětí; dalších 25 tisíc osob zmizelo a pravděpodobně jsou rovněž mrtví.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!